Wiadomości z Żor

Debata policji z przedstawicielami Żorskich Rodzinnych Ogrodów Działkowych

  • Dodano: 2023-05-22 09:30

W Domu Działkowca Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bratek” w Żorach podczas Kolegium Prezesów odbyła się debata o bezpieczeństwie, którą przygotowali żorscy mundurowi. Poświęcona została aspektom właściwego zabezpieczania mienia i stałej współpracy na rzecz bezpieczeństwa. Uczestnicy spotkania zapoznani zostali z policyjnymi aplikacjami, które ułatwiają na co dzień kontakt m.in. z dzielnicowym, czy zgłaszanie zagrożeń.

Debata o bezpieczeństwie

W miniony czwartek o godzinie 16:00 przy współpracy z sekretarzem Okręgu Śląskiego Polskich Związków Działkowych żorska Policja zorganizowała spotkanie związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem. W spotkaniu tym z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Żorach udział wziął Naczelnik Wydziału Prewencji podkomisarz Arkadiusz Muras, aspirant Witold Lisiak – profilaktyk, dzielnicowy Rejonu nr 6 - starszy sierżant Dawid Góra. Debata została połączona z rozmową również o zagrożeniach, a także odpowiedzialności za popełniane wykroczenia, również przez działkowców.

Policjanci zapoznali zgromadzonych z aplikacjami, które ułatwiają kontakt i zgłaszanie zagrożeń przez obywateli. Należą do nich m.in.

  • Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - to interaktywne narzędzie komunikacji pomiędzy społeczeństwem, a Policją. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i skuteczna w przekazywaniu informacji o miejscach, gdzie łamane jest prawo.
  • „Moja komenda” – jest to narzędzie, które zapewnia każdemu użytkownikowi szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju. Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu.
  • „Śląski Dzielnicowy” – umożliwia każdemu łatwe nawiązanie kontaktu z dzielnicowym z rejonu jego zamieszkania. W intuicyjny sposób znajdziesz swojego dzielnicowego i ustawisz go jako domyślną osobę kontaktową w aplikacji.

Pamiętajmy, że do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również