Wiadomości z Żor

24-latek trafił do aresztu! Groził i ukradł telefon 14-latkowi

  • Dodano: 2023-05-19 12:45

Żorscy policjanci zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który grożąc 14-latkowi, skradł jego telefon komórkowy. Zatrzymany usłyszał w prokuraturze zarzut i decyzją sądu trafił do aresztu. Mężczyźnie grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Żory. Młody mężczyzna ukradł telefon 14-latka. Grozi mu nawet 12 lat więzienia!   

We wtorek 9 maja przed godziną 17 do grupy nastolatków siedzących na placu zabaw na osiedlu Sikorskiego podszedł młody mężczyzna, początkowo prosząc o użyczenie telefonu. Kiedy prośbą nie osiągnął zamierzonego celu, to grożąc pozbawieniem zdrowia, zabrał 14-latkowi telefon, a następnie szybko się oddalił.

Chłopiec przekazał rodzicom charakterystyczny opis sprawcy, a ci niezwłocznie zgłosili sprawę na Policji. Już po kilku dniach sprawca znalazł się w rękach kryminalnych. Okazało się, że to już nie pierwsze przestępstwo 24-letniego jastrzębianina, gdyż poszukiwany był przez sąd do odbycia zasądzonej kary ponad 9 miesięcy pozbawienia wolności za liczne kradzieże.

Na podstawie zebranych materiałów stróże prawa udowodnili mężczyźnie również kilka innych kradzieży, których miał dopuścić się wcześniej. Wobec mężczyzny sędzia orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Podczas wymierzania kary aresztu, sąd wziął pod uwagę wcześniej popełnione przez mężczyznę przestępstwa.

Podejrzany będzie oczekiwał teraz na proces. Za przestępstwo, którego się dopuścił, kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również