Wiadomości z Żor

Darmowa aplikacja Witrynowo.pl pomaga lokalnemu biznesowi

  • Dodano: 2021-01-20 09:30

Witrynowo.pl to darmowa aplikacja, która z jednej strony umożliwia prezentację oferty sklepów, a z drugiej ułatwia klientom zakupy u lokalnych przedsiębiorców. To jej podstawowy wyróżnik  - pozwala zajrzeć do sklepów w swojej okolicy, a sklepom bezpłatnie promować swoją ofertę i trafić do klientów.

Sprawnie, lokalnie i bez dodatkowych kosztów – to idea aplikacji Witrynowo.pl. 

Prowadząc bardzo intensywny tryb życia często nie miałem czasu dla siebie, w tym również chwili na to, by zrobić najpotrzebniejsze zakupy. Pewnego dnia przyszło mi do głowy rozwiązanie dla mnie i setki innych osób, które nigdy nie mają na nic czasu – wspomina Damian Zujewski, twórca aplikacji. – Uznałem, że lokalne sklepy powinny mieć możliwość pokazania w prosty sposób tego, co aktualnie mają w ofercie. Tak, aby można było te produkty obejrzeć w telefonie w drodze do lub z pracy, bez konieczności chodzenia od jednego sklepu do drugiego, czy nawet od stoiska do stoiska – dodaje.

Kilka lat od tej refleksji, po procesie doskonalenia technologicznego, powstała aplikacja, której nazwa Witrynowo.pl w punkt oddaje jej istotę. Jest rodzajem dostępnej online wystawy, która pozwala klientowi wirtualnie odwiedzać sklepy i sprawdzać dostępne usługi na wybranym obszarze, a dla przedsiębiorców jest darmową platformą dotarcia z ofertą do kupujących, którzy chcą zrobić zakupy sprawnie i zgodnie z oczekiwaniami, a przy tym wspierać lokalny biznes.

Z punktu widzenia biznesu lokowanie się na Witrynowo.pl polega na tym, że użytkownik po zarejestrowaniu konta jako Sklep umieszcza na nim identyfikujące go materiały graficzne, dane adresowe, informacje o sposobach płatności, lokalizację na mapie miasta, a następnie produkty ze zdjęciami i opisem. Co ważne, gdy dany produkt akurat nie będzie dostępny, jednym kliknięciem możemy go ukryć, a potem przywrócić na Witrynowo.pl. Równie łatwe jest umieszczanie informacji np. o zmianie godzin funkcjonowania sklepu czy to z racji urlopu, czy pandemicznych obostrzeń.

Z kolei klient – zgodnie z ideą aplikacji – zaczyna swoje poszukiwania od wybrania na mapie interesującego go obszaru, a następnie „wchodzi” do sklepu i przewijając lub według słów kluczowych przeszukuje jego ofertę. Może dodawać produkty do ulubionych, może je udostępniać w mediach społecznościowych (co służy także promocji sklepu). Sprawdzenie metod płatności i skorzystanie z najwygodniejszej dodatkowo usprawni sfinalizowanie zakupów podczas wizyty w sklepie.

Kryterium lokalizacji jest bardzo przydatne nie tylko w naszym miejscu zamieszkania, ale też np. podczas wakacyjnych wyjazdów – dodaje Damian Zujewski

Wystarczy wybrać w aplikacji obszar wokół naszego hotelu, czy pensjonatu i już identyfikujemy ofertę pobliskich sklepów. Wybieramy, czego potrzebujemy i przychodzimy do sklepu pewni asortymentu. W dzisiejszych czasach oznacza to także bezpieczniejsze zakupy, zarówno dla klientów, jak i personelu sklepu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.