Wiadomości z Żor

BUKS Gepardy Żory w Europejskim Pucharze Zdobywców Pucharów Kobiet w Saronno

  • Dodano: 2021-09-01 09:00

Softballowa kobieca drużyna BUKS Gepardy Żory uczestniczyła w Europejskim Pucharze Zdobywców Pucharów Kobiet w Saronno – Włochy. Turniej został rozegrany od 16 do 21 sierpnia i ostatecznie rywalizowało w nim 14 zespołów (cztery zespoły z uwagi na Covid wycofały się).

W drugim w swojej historii występie na softballowych europejskich pucharach zespół BUKS Gepardy Żory zajmuje 12 miejsce. Jak się okazało pierwszy grupowy mecz w turnieju z zespołem ze Słowacji Panters Trnava, który  zakończył się, po trzech dogrywkach, porażką 6:7 ekipy z Żor okazał się decydujący o zajęciu miejsca w pierwszej ósemce turnieju. W drugim grupowym meczu podrażnione porażką dziewczyny z Żor wygrywają z wyżej notowanymi dziewczynami z Neukirchen Nightmares (Niemcy) 5:1. W trzecim grupowym meczu ulegają ekipie Viladecans (Hiszpania) 1:8 tracąc większość punktów w ostatniej zmianie. Po zajęciu trzeciego miejsca w grupie zespół walczył o miejsca 9-14, w której uzyskał następujące wyniki: 

  • Gepardy Żory – Medvednica (Chorwacja)  6-8
  • Gepardy Żory – Les Pharaons (Francja) 0-3
  • Gepardy Żory – Zurych Challengers ( Szwajcaria) 5:1
  • Gepardy Żory – Fireballs ( Izrael) 2:4

Pomimo dalszego miejsca był to bardzo dobry występ najmłodszego wiekiem zespołu w turnieju, w każdym meczu dziewczyny walczyły jak równy z równym, o czym świadczą wyniki.  Znakomite zawody rozegrały nasze zawodniczki z Japonii Kyo Morita (łapaczka)  i Mariko Goto (miotaczka), które uplasowały się wysoko w indywidualnych statystykach turnieju. Drużyna dzięki wsparciu finansowemu Miasta Żory oraz sponsorom zaprezentowała dobry poziom polskiego softballu, co można było oglądać na żywo na telewizji. Teraz ekipa z Żor walczy w Polskiej Lidze Seniorek oraz liczy na kolejny występ w przyszłorocznym Europejskim Pucharze po zdobyciu już w roku 2021 Pucharu Polski Seniorek. 

Skład zespołu:

Ciarcńska Natalia, Cimała Jagoda, Goto Mariko, Jarzyna Martyna, Kirsanow Julia, Korykora Wiktoria, Smęder Zuzanna, Kuśmierek Maja, Kozłowska Barbara, Kozłowska Paulina, Morita Kyo, Ostarek Justyna, Rosół Maria, Sikora Hanna, Vitkova Sabina, Watanabe Yuri  trenerzy: Sameshima Yuko, Mleczko Mateusz, Arkadiusz Żurkowski

BUKS Gepardy Żory w Europejskim Pucharze Zdobywców Pucharów Kobiet w Saronno

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również