Wiadomości z Żor

Bezpłatne szczepienie dla dzieci przeciwko meningokokom

  • Dodano: 2020-09-02 08:00, aktualizacja: 2020-09-02 08:05

W tym roku w Żorach kontynuowana jest akcja bezpłatnych szczepień dzieci przeciwko meningokokom grupy A, C, W 135 i Y. Są to bakterie, które mogą wywoływać takie choroby jak posocznica (zwana sepsą) i zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych. Warto więc skorzystać z możliwości bezpłatnego szczepienia, szczepionką Nimenrix, która pomaga organizmowi wytworzyć własną ochronę przeciw bakteriom.

W programie bezpłatnych szczepień mogą wziąć udział dzieci urodzone w 2018 roku

Istnieje także możliwość zaszczepienia dzieci starszych, które dotychczas nie zostały zaszczepione. Szczepienie poprzedzone jest konsultacją z lekarzem pediatrą. Koszty szczepienia pokrywa Urząd Miasta Żory. Program jest realizowany do końca listopada 2022 roku.

UM Żory zachęca do skorzystania z bezpłatnej ochrony dla najmłodszych żorzan

Zagrożenie ze strony meningokoków rośnie w dużych skupiskach, w otoczeniu dużej grupy dzieci, które to - w związku z naturalnym brakiem ograniczeń w kontaktach między sobą - nawzajem przekazują sobie bakterie.

Program realizowany jest w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Alfa Med.” Sp. z o.o. przy ulicy Promiennej 1. Liczba szczepionek jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 oraz 16:30 – 18:00. Prosimy o wcześniejsze telefoniczne umówienie terminu szczepienia. Rejestracja telefoniczna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00 pod nr tel. 32 435 55 90.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.