Wiadomości z Żor

Bezpieczny powrót do szkoły z żorskimi policjantami i strażakami

  • Dodano: 2019-09-02 12:00

Po raz kolejny policjanci i strażacy przyłączyli się do profilaktycznej akcji organizowanej co roku przez miejscowe centrum handlowe.

W miniony weekend z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze i o tym, jak zachować się, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy. Organizatorzy nie tylko przygotowali na tę okazję specjalne stoisko, ale i przekazali odblaski, które z pewnością podniosą widoczność maluchów na drodze.

"Bezpieczny powrót do szkoły" to hasło wspólnej akcji jaką zorganizowano po raz kolejny w sobotę w jednym z centrów handlowych.

Uczestniczyli w niej policjanci z miejscowej komendy i żorscy strażacy

Stróże prawa radzili, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Zwracali uwagę na prawidłowe zachowania pieszych, młodych rowerzystów, czy pasażerów. Podarowali dzieciom także odblaskowe gadżety, które z pewnością podniosą ich widoczność na drodze. Od strażaków natomiast najmłodsi mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko wyposażenie dziecka w wyprawkę, bowiem potrzeba przekazania cennych wskazówek na temat właściwego zachowania oraz zadbanie o jego bezpieczeństwo na drodze to najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać wysyłając pociechę do szkoły.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.