Wiadomości z Żor

Bezpieczny powrót do szkoły z żorskimi policjantami i strażakami

  • Dodano: 2019-09-02 12:00

Po raz kolejny policjanci i strażacy przyłączyli się do profilaktycznej akcji organizowanej co roku przez miejscowe centrum handlowe.

W miniony weekend z najmłodszymi rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze i o tym, jak zachować się, gdy ktoś będzie potrzebował pomocy. Organizatorzy nie tylko przygotowali na tę okazję specjalne stoisko, ale i przekazali odblaski, które z pewnością podniosą widoczność maluchów na drodze.

"Bezpieczny powrót do szkoły" to hasło wspólnej akcji jaką zorganizowano po raz kolejny w sobotę w jednym z centrów handlowych.

Uczestniczyli w niej policjanci z miejscowej komendy i żorscy strażacy

Stróże prawa radzili, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Zwracali uwagę na prawidłowe zachowania pieszych, młodych rowerzystów, czy pasażerów. Podarowali dzieciom także odblaskowe gadżety, które z pewnością podniosą ich widoczność na drodze. Od strażaków natomiast najmłodsi mogli nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko wyposażenie dziecka w wyprawkę, bowiem potrzeba przekazania cennych wskazówek na temat właściwego zachowania oraz zadbanie o jego bezpieczeństwo na drodze to najważniejsze o czym powinniśmy pamiętać wysyłając pociechę do szkoły.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również