Żory - portal miejski Zory.com.pl

Wiadomości z Żor

Bądźcie czujni! W mieście grasują włamywacze!

  • Dodano: 2018-01-10 07:00, aktualizacja: 2018-01-09 11:46

Policjanci apelują o czujość. W ostatni weekend w mieście pojawili się amatorzy cudzego mienia, którzy włamali się do czterech domów.

Zaatakowali w Rowniu i Rogoźnej, a ich łupem padły pieniądze, sprzęt komputerowy i biżuteria.
Do dwóch włamań w Rogoźnej doszło pomiędzy piątkiem a niedzielą. Właściciele domów przebywali na wyjazdach kiedy to na ich posesje zawitali włamywacze. Do środka dostali się przez okna tarasowe ukradli pieniądze, laptopa oraz biżuterię.

Kolejne włamania miały miejsce w sobotę. Tym razem przestępcy działali podobnie. Gdy właściciele wyszli z domów pojawili się w nich "nieproszeni" goście. Przestępcy ukradli pieniądze i biżuterię, a pokrzywdzeni stracili ponad 10 000 złotych.

Policjanci apelują do mieszkańców o czujność. Kiedy w bliskiej okolicy pojawią się obce osoby, czy nieznane pojazdy zwróćcie na nie uwagę. Zadzwońcie na numer alarmowy, a co najważniejsze spróbujcie zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Warto zapisać numery rejestracyjne, markę i kolor pojazdu.

Właścicielom domów stróże prawa radzą z kolei zadbać o pozostawione mienie – wartościowe przedmioty ukryć, a pieniądze najlepiej wpłacić na konto. Poprosić znajomych o "doglądanie domu" i rozważyć zakup systemów antywłamaniowych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.