Wiadomości z Żor

Alkohol? Dziękuję - nie piję!

  • Dodano: 2018-06-08 11:00

Musieli pokonać tor przeszkód, ułożyć wieżę z klocków, nalać do kubka wodę, a także nawlec igłę.

A wszystko po to, aby uświadomić sobie jak negatywny wpływ wywiera na organizm młodego człowieka alkohol. Kilkudziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Żorach im. Polskich Olimpijczyków wzięło udział w spotkaniu z policjantką, które zorganizowano w ramach szkolnego Dnia Profilkatyki.

W Szkole Podstawowej nr 13 w Żorach im. Polskich Olimpijczyków odbyło się spotkanie poświęcone negatywnym skutkom spożywania alkoholu przez młodzież. Zorganizowano je w ramach szkolnego Dnia Profilaktyki, który odbywa się w placówce co roku. Uczestniczyło w nim 8 klas ze szkoły podstawowej, a także gimnazjaliści.

Niecodzienna lekcja rozpoczęła się od emisji krótkiego filmu poruszającego problematykę pijanych kierowców na drodze. Następnie głos zabrała policjantka, która opowiedziała młodzieży o zagrożeniach związanych ze spożywaniem alkoholu i wyjaśniła jak może wpływać na zachowanie młodego człowieka. Ostrzegała też, że eksperymentowanie z używkami może pociągać za sobą tragiczne skutki, nie tylko w kontekście uczestnictwa w ruchu drogowym, ale i w wielu innych sytuacjach.

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, prowadząca spotkanie uwrażliwiła młodzież na niebezpieczne sytuacje związane z zawieraniem nowych znajomości i przebywanie w nieznanych miejscach. Zwracając z kolei uwagę na dostrzegany w środowisku nieletnich problem alkoholu, wraz z uczniami poszukiwała jego przyczyn. Młodzież dowiedziała się także, że warto być asertywnym i umieć odmawiać, choćby po to, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Podczas spotkania chętni uczniowie mogli również doświadczyć jak alkohol wpływa na młody organizm. W alkogoglach imitujących stan nietrzeźwości, sięgający nawet 1,5 promila, pokonywali tor przeszkód, układali wieżę z klocków, nalewali z butelki wodę, a ci najwytrwalsi próbowali nawlec nić na igłę. Każdy z nich był zgodny co do tego, że dzisiejszy eksperyment, choć wywołał na ich twarzach uśmiech, uświadomił im jak zgubne mogą być skutki picia alkoholu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również