Wiadomości z Żor

Aktywnie w dzielnicach – za nami gry i zabawy z MOSiR-em [FOTO]

  • Dodano: 2024-07-04 13:30

W ramach tegorocznej „Akcji Lato” organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Żorach, odbyła się impreza „Aktywnie w Dzielnicach” na osiedlu Powstańców Śląskich. Dzięki uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 17, na boisku „Orlik” przygotowano trzygodzinny blok konkurencji sportowo-rekreacyjnych oraz innych atrakcji.

Akcja Lato: „Aktywnie w Dzielnicach” w Żorach

Dla najmłodszych uczestników przewidziano „kącik malucha”, gdzie dzieci mogły bawić się piaskiem kinetycznym, robić brokatowe tatuaże, malować twarze, pleść kolorowe warkoczyki oraz kręcić balony. Dodatkowo, animacje prowadzone przez profesjonalistów cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swoje stanowiska zaprezentowały Miejska Biblioteka Publiczna oraz Szkółka Modelarska MOSiR.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Żorach przeprowadzili krótką „pogawędkę” z dziećmi oraz zorganizowali konkurencję sportową z użyciem alkogogli, co było pouczającym doświadczeniem dla uczestników. W trakcie imprezy można było również skorzystać z darmowej wody oraz otrzymać nagrody rzeczowe i karty rabatowe ufundowane przez „Burger King”.

Dzieci, które lubią sportową rywalizację, miały okazję wziąć udział w konkurencjach sportowych na specjalnie przygotowanych stacjach. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców. Najlepsi w każdej kategorii stanęli na podium i otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Radę Dzielnicy os. Powstańców Śląskich. Z okazji trwającego EURO zorganizowano także kilka konkurencji piłkarskich.

Podczas trzygodzinnego programu z dostępnych atrakcji skorzystało 159 osób. Organizatorzy wyrazili swoje podziękowania dla Partnerów oraz podmiotów, które pomogły w organizacji imprezy, w tym:

Dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich zaangażowanych, impreza okazała się sukcesem, dostarczając uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń i wspomnień.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również