Wiadomości z Żor

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla wkrótce opuści Żory

  • Dodano: 2019-06-13 07:45, aktualizacja: 2019-06-12 23:17

Władze klubu zdecydowały że Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla wkrótce opuści Żory i wróci do Jastrzębia.

Młodzi siatkarze od ponad trzech lat szkolą się w Żorach. O przeniesieniu Akademii Talentów zdecydowały w 2015 roku poprzednie władze klubu. Decyzja wywołała wówczas duże kontrowersje. Jednak jak podało kilka dni temu lokalne Radio 90FM, oficjalnie postanowiono już o powrocie do Jastrzębia i poprzedniego obiektu na Szerokiej, który jest w trakcie poważnych modernizacji.

W rozmowie z Radiem 90FM, prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol zapewnił, że w Jastrzębiu planowany jest cały kompleks składający się z obiektu szkolnego, sali treningowej, głównej hali dwu boiskowej, hotelu, strefy odnowy biologicznej.

Dotychczas młodzi siatkarze szkolili się na Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego w Żorach, który oddano do użytku w styczniu 2017 roku.

„Oczywiście bardzo się cieszymy, że będziemy trenować i grać mecze w tak okazałym obiekcie, który w pełni nas zadowala” – mówił wówczas Andrzej Malczewski, dyrektor bursy i jeden z trenerów.

Niestety po kilku sezonach w naszym mieście, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla planuje opuścić Żory i wrócić z powrotem do Jastrzębia.

Klaudia RumpelKlaudia Rumpel
Źródło: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Radio 90FM

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.