Wiadomości z Żor

Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla wkrótce opuści Żory

  • Dodano: 2019-06-13 07:45, aktualizacja: 2019-06-12 23:17

Władze klubu zdecydowały że Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla wkrótce opuści Żory i wróci do Jastrzębia.

Młodzi siatkarze od ponad trzech lat szkolą się w Żorach. O przeniesieniu Akademii Talentów zdecydowały w 2015 roku poprzednie władze klubu. Decyzja wywołała wówczas duże kontrowersje. Jednak jak podało kilka dni temu lokalne Radio 90FM, oficjalnie postanowiono już o powrocie do Jastrzębia i poprzedniego obiektu na Szerokiej, który jest w trakcie poważnych modernizacji.

W rozmowie z Radiem 90FM, prezes Jastrzębskiego Węgla, Adam Gorol zapewnił, że w Jastrzębiu planowany jest cały kompleks składający się z obiektu szkolnego, sali treningowej, głównej hali dwu boiskowej, hotelu, strefy odnowy biologicznej.

Dotychczas młodzi siatkarze szkolili się na Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 3 na os. Sikorskiego w Żorach, który oddano do użytku w styczniu 2017 roku.

„Oczywiście bardzo się cieszymy, że będziemy trenować i grać mecze w tak okazałym obiekcie, który w pełni nas zadowala” – mówił wówczas Andrzej Malczewski, dyrektor bursy i jeden z trenerów.

Niestety po kilku sezonach w naszym mieście, Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla planuje opuścić Żory i wrócić z powrotem do Jastrzębia.

Klaudia RumpelKlaudia Rumpel
Źródło: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Radio 90FM

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również