Wiadomości z Żor

72-latek popełnił wykroczenie, odpowie za przestępstwo

  • Dodano: 2020-03-02 10:00

Za znieważenie interweniujących policjantów odpowie 72-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, który pozostawił przed sklepem psa.

Mężczyzna przywiązał zwierzę do zderzaka samochodu i sam poszedł na zakupy.

Losem czworonoga zainteresowali się inni klienci, którzy zadzwonili na numer alarmowy


Wczoraj po godzinie 14.00 oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o przywiązanym do zderzaka psie. Zwierzę według relacji zgłaszjącego miało zaczepiać inne osoby i przebywać od pewnego czasu na parkingu przed centrum handlowym. Kiedy na miejscu pojawił się patrol potwierdził zgłoszenie, a w miejscu wskazanym przez zgłaszającego zauważył średniej wielkości czworonoga, przywiązanego na dłuższej lince do zderzaka pojazdu.

Policjanci postanowili chwilę zaczekać na właściciela, jednak gdy ten nie powracał zwrócili się o pomoc do personelu sklepu, gdzie przez megafon poproszono go o szybki powrót na parking. Mężczyzna przy samochodzie pojawił się ok. godziny później, był oburzony całą sytuacją i zaczął używać wulgaryzmów. Odmówił także przyjęcia mandatu, a nadto znieważył interweniujących policjantów.

Przypominamy, że na właścicielu, czy faktycznym opiekunie zwierzęcia spoczywa szereg ustawowych obowiązków. Jednym z nich jest m.in. zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa. Przedmiotem ochrony w tym konkretnym przypadku jest bezpieczeństwo osób i mienia, a także innych zwierząt. Zatem, jesli ktoś tych środków nie zachowuje naraża się na odpowiedzialność karną.

Mężczyzna za znieważenie policjantów wkrótce usłyszy zarzuty i stanie przed sądem. Za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu czworonoga grozi mu z kolei kara ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo kara nagany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również