Wiadomości z Żor

58-letni mieszkaniec Żor oskarżony o gwałt na własnej wnuczce!

  • Dodano: 2019-01-04 15:30, aktualizacja: 2019-01-04 21:16

Ta wiadomość wstrząsnęła mieszkańcami Żor. Do Sądu Rejonowego wpłynął akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie, który miał zgwałcić swoją 12-letnią wnuczkę. Grozi mu nawet 12 lat więzienia!

Do zdarzenia miało dojść feralnej nocy 30 czerwca ubiegłego roku. Według prokuratury 58-latek od rana pił alkohol. W nocy zakradł się do łóżka 12-latki, która nocowała u dziadków. Położył się obok niej i wykorzystał ją seksualnie. Po tym zdarzeniu przerażona dziewczynka uciekła do babci.

Dwa dni później ojciec dziewczynki zawiadomili o wszystkim policję. 3 lipca śledczy przeprowadzili pierwsze czynności. Dziewczynkę przesłuchano w obecności biegłego psychologa.

Na podstawie zeznań dziecka i opinii specjalisty stwierdzono, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do wykorzystania seksualnego osoby małoletniej - powiedziała portalowi nowiny.rybnik.pl prok. Edyta Hraciuk-Tomecka z Prokuratury Rejonowej w Żorach.

Podejrzanego poddano badaniom psychiatrycznym. Stwierdzono, że w momencie popełniania przestępstwa był całkowicie poczytalny. Mężczyzna przyznał się do winy. Grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

58-latek nie był wcześniej karany. W trakcie śledztwa wyszło jednak na jaw, że dorosła córka mężczyzny również była przez niego molestowana. Oskarżyła ojca o gwałt, którego miał się na niej dopuścić w latach 90. Ostatecznie ten wątek śledztwa umorzono z powodu przedawnienia.

58-latek od lipca przebywa w areszcie tymczasowym. Nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również