Wiadomości z Żor

41-letnia żorzanka oszukana "na szczeniaka"

  • Dodano: 2021-10-01 08:15, aktualizacja: 2021-10-01 08:27

41-latka z Żor straciła kilkaset złotych po tym, jak za pośrednictwem popularnego portalu sprzedażowego nawiązała kontakt ze sprzedawcą szczeniąt. Kiedy wpłaciła zaliczkę kontakt z mężczyzną, który wystawił ogłoszenie, urwał się. Kobieta zdołała ustalić, że nie tylko ona została oszukana.

Wpłaciła zaliczkę za szczeniaka, ale do transakcji nie doszło

29 września do Komendy Miejskiej Policji w Żorach zgłosiła się 41-letnia mieszkanka naszego miasta, która złożyła zawiadomienie o oszustwie. Z jej relacji wynikało, że na popularnym portalu sprzedażowym znalazła ofertę sprzedaży psa, która ją zainteresowała. Po nawiązaniu kontaktu i wymianie korespondencji z rzekomym sprzedającym wpłaciła na konto zaliczkę, jednak do transakcji nie doszło.

Pomimo że sprzedawca wysłał 41-latce zdjęcia szczeniąt i udzielił obszernych informacji na ich temat, najprawdopodobniej w ogóle ich nie miał. Po tym, jak kontakt ze sprzedającym się urwał, pokrzywdzona na własną rękę ustaliła, że nie tylko ona została oszukana i natychmiast złożyła zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność podczas wszelkich zakupów dokonywanych przez Internet

Przypominają ponadto, że zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt zabronione jest wprowadzanie do obrotu zwierząt domowych poza miejscem ich chowu lub hodowli, a także rozmnażanie psów i kotów w celach handlowych przez osoby niezarejestrowane w ogólnokrajowych organizacjach społecznych, których statutowym celem jest działalność związana z hodowlą rasowych psów i kotów.

Mundurowi zachęcają również do lektury poradnika pt.: „Zanim kupisz rasowego psa...” opracowanego przez bydgoski oddział Związku Kynologicznego w Polsce.

Zobacz także

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Nie

    Taa jasne, a świstak siedzi i zawija. Już się promuje związek kynologiczny ze swoimi szczeniakami za kosmiczne kwoty. Dziękuję, ale nie skorzystam.

  • xyxy

    Pewnie szukała okazji i na szybko. 41 letnia kobieta, a taka naiwna, wstyd

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.