Wiadomości z Żor

37-latka chciała targnąć się na swoje życie. Policjanci zdążyli na czas

  • Dodano: 2022-08-25 07:45, aktualizacja: 2022-08-25 07:56

Szybka reakcja żorskich policjantów uratowała życie 37-latki, która planowała popełnić samobójstwo. O swoich planach powiadomiła zamieszkującą za granicą koleżankę. Pomimo braku informacji, co do miejsca pobytu kobiety, poszukiwacze odnaleźli ją na czas.

O włos od tragedii

W miniony wtorek około godziny 8:00 dyżurny żorskiej komendy otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki Niemiec o stan zdrowia i plany swojej koleżanki, która w sposób jednoznaczny poinformowała ją o swoich zamiarach związanych z targnięciem się na życie.

Bezzwłocznie sprawą zajęli się żorscy kryminalni zajmujący się na co dzień poszukiwaniami osób. Znajoma z zagranicy nie znała aktualnego miejsca pobytu swojej przyjaciółki, wiedziała jedynie, iż z pewnością jest to miasto Żory. W wyniku intensywnych poszukiwań już po kilku godzinach od zgłoszenia udało się mundurowym ustalić dokładne miejsce pobytu 37-latki. Kryminalni niezwłocznie wraz z pogotowiem ratunkowym przyjechali do kobiety, której udzielona została niezbędna konsultacja i pomoc.

- Pamiętajmy, nie jesteśmy sami z problemami. Zawsze możemy zwrócić się do instytucji i osób, które pomogą nam przejść przez trudny okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt z psychologiem, psychiatrą lub poradnią zdrowia psychicznego - czytamy w komunikacie policji.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również