Wiadomości z Żor

17-latek z Ukrainy bez uprawnień i na "podwójnym gazie" wjechał w samochód ciężarowy!

  • Dodano: 2023-10-17 14:00

Dzisiaj rano na ulicy Rybnickiej kierujący mercedesem uderzył w tył samochodu ciężarowego. Choć na szczęście nikomu nic się nie stało, to kierujący trafił do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Żory. 17-letni kierujący z Ukrainy zatrzymany!

Po godzinie 7:00 dyżurny żorskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego, do którego doszło tuż przed zjazdem na autostradę A1 w rejonie dzielnicy Rowień. Patrol ruchu drogowego niezwłocznie przyjechał na miejsce. Policjanci ustalili, że kierujący mercedesem, 17-letni obywatel Ukrainy nie zauważył ciężarowego dafa i uderzył w jego tył. W wyniku zderzenia pojazdów pasażer mercedesa rozbił głową przednią szybę samochodu i doznał powierzchownych ran.

Po przebadaniu uczestników zdarzenia na zawartość alkoholu okazało się, iż 17-latek kierował, mając go ponad pół promila w organizmie. Młody kierujący nie posiadał też wymaganych uprawnień do kierowania.

Za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień, spowodowanie kolizji, a także przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości stanie teraz przed sądem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również