Wiadomości z Żor

Zanim wybierzesz się na narty, skompletuj odpowiedni strój - zadbaj o dobre buty!

  • Dodano: 2022-12-15 11:00

Zima za oknem zachęca do wyciągnięcia nart, odkurzenia ich i założenia na nogi. Jednak dobre narty potrzebują również odpowiednich butów. Lepiej zrezygnować z zeszłorocznych butów, jeśli czujesz, że są niewygodne i nieco za małe. W butach narciarskich powinno być nam wygodnie, aby jazda sprawiała radość, a w efekcie nie pozostawiła po sobie wad postawy czy koślawych palców. Ponadto buty narciarskie mają za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo, jeśli preferujemy jazdę po stokach. Nagłe wypięcie butów z nart może grozić wypadkiem, co na stoku może przerodzić się w kraskę. Sprawdź, czym się sugerować wybierają solidne buty przeznaczone na narty!

  1. Buty narciarskie -jak wybrać najlepsze?
  2. Parametry butów - na co zwrócić uwagę?

Buty narciarskie - jak wybrać najlepsze?

Szeroki wybór butów narciarskich sprawia, że dobranie tych jedynych jest bardzo trudne. Decydując się na odpowiednie buty narciarskie, trzeba pod uwagę wziąć rozmaite aspekty, takie jak odpowiedni rozmiar. Jest to najważniejszy czynnik, którego nie możemy ignorować. Za małe czy za duże buty narciarskie mogą być niebezpieczne dla nas, jak i dla osób korzystających ze stoku równocześnie z nami. Aby wybrać najlepsze buty narciarskie, koniecznością jest zmierzenie stopy. Warto zrobić to na spokojnie w domu, a do sklepu udać się już z gotowym wymiarem. Jeśli zamawiasz buty w sklepie internetowym, szukaj parametru, jakim jest długość wkładki. Buty narciarskie powinny być idealnie dopasowane. Aby to osiągnąć, trzeba dłuższą chwilę pochodzić w takich butach, bo dopiero po kilku minutach dopasowują się do stopy. Są osoby, które mają nieco szersze stopy od innych. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na szerokość buta. Nie każdy model będzie pasował na każdą stopę, nawet jeśli rozmiar jest taki sam.

Parametry butów narciarskich - na co zwrócić uwagę?

Sklep narciarski to miejsce, w którym znajdziesz wysokiej jakości buty narciarskie męskie, damskie i dziecięce. Zanim dokonasz zakupu, zwróć uwagę na kwestię flexa buta, czyli poziom usztywnienia. W przypadku bardzo zaawansowanych narciarzy poziom sztywności powinien być większy, natomiast jeśli chodzi o początkujących, poziom ten powinien zawierać się w przedziale 40-70. Jeśli chcesz za pierwszy razem wybrać dobrej jakości buty narciarskie, koniecznie zdecyduj się na zakupy w sklepie adventuresports.pl. Znajdziesz tam fantastyczny sprzęt narciarski dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych narciarzy. Nie brakuje tam propozycji dla mężczyzn, kobiet, jak i dzieci.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.