Wiadomości z Żor

Wszystko, co musisz wiedzieć o polisie turystycznej

  • Dodano: 2018-04-27 10:45

Widnieje przed Tobą wizja zagranicznej podróży? Czy pomyślałeś jednak o polisie turystycznej uwzględniającej ubezpieczenie kosztów leczenia? Jeśli nie, to lepiej weź to pod uwagę, przeglądając oferty ubezpieczycieli – opieka lekarska za granicą sporo kosztuje!

Każdy wyjazd na wakacje może wiązać się z różnymi przypadkami losowymi czy zdrowotnymi. Dlatego podróżujący powinni się odpowiednio zabezpieczyć – poprzez zakup odpowiednio dopasowanej do siebie turystycznej polisy ubezpieczeniowej. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Koszty leczenia – rzecz najważniejsza

Do najważniejszych składników ubezpieczenia turystycznego z pewnością zalicza się uwzględnienie kosztów leczenia, dzięki czemu nie trzeba będzie martwić się o to, kto zapłaci za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu, transport medyczny, pobyt w szpitalu czy zakup leków. Przeglądając propozycje tzw. Health travel insurance na takich stronach, jak Insurance Choice (https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/) czy innych ubezpieczycieli, warto zwrócić uwagę na pewne kwestie. Istotne jest na przykład sprawdzenie, czy w zakresie ochrony znajduje się zapis, że ubezpieczyciel pokrywa ewentualne koszy transportu medycznego do Polski. Jeśli ponadto osoba podróżująca ma zdiagnozowane schorzenie chroniczne, powinna wykupić ubezpieczenie z rozszerzeniem o choroby przewlekłe.

Ubezpieczenie kosztów leczenia z pewnością jest przydatną zapobiegliwością, zwłaszcza gdy jedziemy na wakacje z małymi dziećmi oraz osobami starszymi. Wówczas bowiem rośnie znacznie prawdopodobieństwo, że będziemy musieli skorzystać z szybkiej pomocy lekarskiej na miejscu. Warto też w związku z tym rozważyć wyższe sumy ubezpieczenia.

OC w życiu prywatnym i koszty ratownictwa

Szykując się na zagraniczny wyjazd, warto także zaopatrzyć się w ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, dzięki czemu będziemy zabezpieczeni przed roszczeniami osób, którym wyrządziliśmy przypadkową szkodę. Jeśli przewidujemy uprawianie sportów, zwłaszcza ekstremalnych, to przydać się może ubezpieczenie OC związane z jego uprawianiem. Z kolei ci, którzy w czasie pobytu za granicą planują wędrówki górskie lub chcą żeglować po morzu, powinni zadbać o to, aby w polisie ubezpieczeniowej nie zabrakło zapisu o pokryciu kosztów ewentualnej akcji poszukiwawczej lub ratunkowej.

A gdzie ostatnio najczęściej spędzali wakacje Polacy? Jak wynika z raportu opracowanego przez Polską Izbę Turystyczną pt. „Zagraniczne wakacje Polaków 2017”, w sezonie letnim (od 28.04.2017 r. do 16.08.2017 r.) dominowały Grecja, Bułgaria i Hiszpania – w tej kolejności.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.