Wiadomości z Żor

Wakacyjny wyjazd 3 sprawdzone sposoby na finansowanie urlopu

  • Dodano: 2022-03-22 11:45

Wymarzony wakacyjny wyjazd często niemało kosztuje, dlatego warto zaplanować go jak najwcześniej, by mieć możliwość odłożenia odpowiedniej sumy pieniędzy. W przypadku ofert last minute urlop można sfinansować np. korzystając z pożyczki. Skąd wziąć pieniądze na wakacje? Podpowiadamy. 

Oszczędzanie i reorganizacja budżetu domowego

Urlop najlepiej zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Wówczas warto sporządzić kosztorys i spisać wszelkie wydatki związane z zaplanowaną podróżą. Najważniejsze z nich to koszty transportu, zakwaterowania, wyżywienia, ubezpieczenia, atrakcji i pamiątek. Warto do tej sumy doliczyć również pewien zapas gotówki na nieplanowane wydatki. 

Kiedy wiemy, ile funduszy będziemy potrzebować na wakacje, musimy rozpocząć oszczędzanie. Po rozłożeniu tej sumy na kilka miesięcy może okazać się, że bez problemu możemy ją zgromadzić. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie odkładać takich kwot, wówczas dobrze jest przeorganizować swój budżet domowy lub znaleźć dodatkowe źródło dochodu.  

Ta pierwsza metoda polega na rozpoczęciu kontroli swoich wydatków. Najlepiej zrobić sobie zestawienie, do którego będziemy wpisywać wszystkie kwoty związane z jedzeniem, stałymi kosztami i rozrywkami. Po przeanalizowaniu takiej tabeli może okazać się, że zbyt wiele naszych środków przeznaczamy na zupełnie niepotrzebne produkty, z których możemy zrezygnować na rzecz wymarzonych wakacji. 

Dodatkowe źródło dochodu

Jeżeli nasz budżet domowy jest uporządkowany, a nadal brakuje nam funduszy na wakacyjny wyjazd, wówczas warto zastanowić się nad znalezieniem dodatkowego źródła dochodu. Może to być na przykład praca na pół etatu lub wzięcie nadgodzin bądź dodatkowych zleceń. Być może możemy czegoś uczyć innych - udzielać korepetycji z przedmiotów szkolnych, języków obcych, czy gry na jakimś instrumencie. 

Warto również przeglądnąć swoją szafę lub garaż i piwnicę. Być może zalegają nam tam jakieś nieużywane sprzęty, bądź ubrania w dobrym stanie, które możemy wystawić na lokalnych grupach sprzedażowych lub portalach aukcyjnych. Fundusze pozyskane z ich sprzedaży warto odłożyć na wymarzone wakacje. 

Pożyczka na wakacje

Często mimo szczerych chęci nie jesteśmy w stanie odłożyć wystarczającej sumy pieniędzy na wakacje, ponieważ mieliśmy na to zbyt mało czasu. Dotyczy to zwłaszcza osób, które zaczęły myśleć o wyjeździe na krótko przed nim, a także tych, które znalazły świetną ofertę last minute. Wówczas można skorzystać z usług firmy oferującej pożyczki online supergrosz.pl. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba wziąć jednak pod uwagę swoje możliwości finansowe. Rata pożyczki nie może być dla nas zbyt dużym obciążeniem.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.