Wiadomości z Żor

W Żorach ruszy bezpłatna szkoła rodzenia

  • Dodano: 2017-03-23 07:00, aktualizacja: 2017-03-23 09:10

Po ciepłym przyjęciu ideii kształcenia ciężarnych na terenie powiatu cieszyńskiego i bielskiego już w kwietniu bezpłatna szkoła rodzenia Cud Narodzin rozpocznie działanie w Żorach.

Zajęcia realizować będzie m.in. Agata Pasterny - położna, certyfikowany doradca laktacyjny i ratownik medyczny, ciesząca się uznaniem pacjentek z powiatu cieszyńskiego, wodzisławskiego i bielskiego. Szkołę reprezentować będą także inne położne, dietetyk, fizjoterapeuci oraz lekarze.

Taka szkoła to opieka nad mamą i dzieckiem

Przygotowanie do porodu to nie tylko nauka oddychania, choć takie wrażenie można odnieść, oglądając filmowe szkoły rodzenia - mówi z uśmiechem Agata Pasterny. Nasze zajęcia obejmują wszystkie aspekty życia młodych matek: od sposobów trzymania dziecka, przez bezpieczną kąpiel, aż po przygotowanie emocjonalne na pojawienie się nowego członka rodziny.

Zajęcia prowadzone są dla Pań po 21 tygodniu ciąży raz w tygodniu, a po 32 tygodniu ciąży spotkania odbywają się dwa razy w tygodniu.

Dla naszych pacjentek mamy przygotowane ponad 25 tematów wykładów i zajęć praktycznych! Trudno wymienić te najważniejsze, ale nasze pacjentki dowiadują się między innymi o metodach łagodzenia bólu porodowego, pozycjach do karmienia piersią, a także opanowywują czynności pielęgnacyjne noworodka, pierwszą pomoc oraz, co chyba jest ewenementem. nasze pacjenki przechodzą 4-godzinny kurs masażu Shantala dla niemowlęcia - oczywiście za darmo.

Każdy uczestnik może liczyć na indywidualną pomoc. Cud Narodzin zapewnia też bezpłatny dostęp do materiałów szkoleniowych.

Rodzice uzyskają darmowe wsparcie położnej także po porodzie. Wizyty domowe - w liczbie od 4 do 6, w zależności od potrzeb - łączą edukację z kontrolą stanu zdrowia maluszka i mamy. - dodaje położna.

Nieść pomoc tam, gdzie jest potrzebna

Porównanie z podobnymi placówkami z regionu, zwłaszcza pod kątem liczby wizyt edukacyjnych, wypada bardzo korzystnie dla Cudu Narodzin, a zatem i dla samych ciężarnych.

Zapraszamy rownież do poradni położniczo-ginekologicznej w siedzibie w Goleszowie, gdzie lekarze wraz z położną tworzą znakomity zespół. Celem szkoły jest zapewnienie bezpłatnych usług położnej tam, gdzie do tej pory nie były one dostępne - głównie w małych miasteczkach na Śląsku, ale nie tylko. - mówią prowadzący.

Młoda placówka prowadzona przez doświadczoną położną już zdobyła popularność w Bielsku-Białej, Cieszynie, Goleszowie oraz Czechowicach-Dziedzicach.

Zapisy do szkoły już trwają. Można to zrobić także online TUTAJ.

Więcej informacji o Cudzie Narodzin można znaleźć na stronie www.ipmed.pl, na infolinii +48 730-990-991, a także na profilu Facebook oraz TUTAJ.

W Żorach ruszy bezpłatna szkoła rodzenia


Źródło: Materiały zewnętrzne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.