Wiadomości z Żor

Torba do porodu - co spakować dla noworodka?

  • Dodano: 2022-11-30 14:00, aktualizacja: 2022-12-06 14:13

Poród to wydarzenie niezwykle wyczekiwane. Pomimo jednak tego, że mamy dość dużo czasu, aby się w pełni do niego przygotować, to zdarza nam się podczas pakowania pominąć część potrzebnych rzeczy. Z tego też powodu tak ważne jest to, aby zawczasu odpowiednio przygotować dedykowaną do porodu torbę. O czym więc trzeba w tym zakresie pamiętać?

Kiedy zacząć przygotowywać torbę do porodu?

Na samym początku trzeba się zastanowić, kiedy tak właściwie powinno się zacząć poważnie myśleć o torbie do porodu i w jakim terminie zacząć ją przygotowywać.
Podany przez lekarza termin porodu nigdy nie jest całkowicie pewny. Oznacza to, że przygotowywanie torby nie powinno być rozpoczynane na kilka dni przed zaplanowanym terminem, lecz nawet kilka tygodni przed nim. Jeśli dojdzie do sytuacji, gdy trzeba będzie natychmiast udać się do szpitala, nie będzie już czasu na to, aby się pakować. Torba w takiej chwili musi leżeć gotowa do drogi.

Wybierając produkty do torby, warto postawić na te sprawdzone. Muszą one zapewnić zarówno dziecku, jak i mamie przede wszystkim komfort. Zapewnimy sobie go, decydując się na ofertę profesjonalnego sklepu dla niemowląt. Dlatego też warto odwiedzić stronę: https://abc-bobasa.pl/.

Jakie jest najważniejsze wyposażenie dla noworodka?

Podczas kompletowania torby do porodu należy w pierwszej kolejności przyjrzeć się temu, jakich produktów będzie potrzebował noworodek. W końcu to on jest najważniejszy i będzie potrzebował w największym stopniu opieki i uwagi.

Istotną sprawą na początek jest to, aby w torbie znalazły się przynajmniej trzy różne zestawy ubrań. Polecane jest specjalne rozpinane body kopertowe, pajacyk, a także skarpetki i czapeczka. Powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, który będzie delikatny dla wrażliwej skóry dziecka. Nie możemy zapomnieć, że wszystko to, co będzie się stykało z maluchem, powinno być wstępnie przeprane w środkach dedykowanych dla dzieci od urodzenia. 

Oczywiście na tym nie koniec, ponieważ do opieki nad dzieckiem wymagane będzie posiadanie innych równie istotnych dodatków. Przykładowo warto mieć ze sobą rożek niemowlęcy, który umożliwi wygodne i bezpieczne przenoszenie dziecka. Szczególnie są z rożka zadowoleni tatusiowie, których pierwsze momenty z dzieckiem potrafią być dość nieporadne. Najlepiej sprawdza się rożek usztywniany dla noworodka, który daje odpowiednie podparcie dla pleców i główki.

Dla zapewnienia maluszkowi ciepła warto wyposażyć się w kocyk bambusowy, który jest nie tylko bardzo miły w dotyku, lecz przede wszystkim niezwykle bezpieczny. Wiele mam zwraca uwagę również na jego oryginalny wygląd. Pleciona struktura przypomina milutkie babcine pledy. 

Nie zapominajmy również o pieluszkach wielorazowych, które są niezwykle przydatne w najróżniejszych sytuacjach, a nie zajmują wiele miejsca.

Jakie jest najważniejsze wyposażenie dla matki?

Torba do porodu nie powinna zawierać rzeczy przeznaczonych tylko dla dziecka, lecz musi się w niej znaleźć miejsce także dla tych przedmiotów, które używane będą przez matkę. Co zatem jest w tym wypadku najważniejsze?
Kompletowanie torby do szpitala dla przyszłej matki warto zacząć od spraw formalnych. Na samym początku umieścić w niej zatem trzeba dowód osobisty, kartę ciąży oraz aktualne wyniki badań, a także telefon komórkowy oraz ładowarkę.

Rzecz jasna w torbie muszą znaleźć się także najróżniejsze ubrania. Zalecane jest posiadanie w niej przynajmniej dwóch koszul ciążowych z funkcją ułatwiającą karmienie piersią, szlafroka, skarpetek, majtek, a także biustonosza. Zalecane jest również kupienie specjalnego stanika do karmienia piersią.

Na sam koniec trzeba jeszcze zwrócić uwagę na liczne akcesoria do higieny osobistej. W tym wypadku wymienić trzeba płyn do higieny intymnej, chusteczki, wkładki laktacyjne, a także pastę do zębów czy też szczoteczkę.
Rzeczy, które będą potrzebne podczas wyjścia ze szpitala, warto dostarczyć na sam koniec pobytu. Nie będą one wtedy zajmować miejsca w torbie. Ułatwi to również odnalezienie tych najważniejszych artykułów. Więcej ciekawych porad znaleźć można na stronie wyprawkowy.pl

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.