Wiadomości z Żor

Szybkie pożyczki nie takie straszne jakie wszyscy malują?

  • Dodano: 2016-12-21 10:15

Szybkie pożyczki dostępne przez Internet są w naszym kraju utożsamiane z przestępczą lichwą. Jak się okazuje korzysta z nich wiele osób, które w ten sposób poprawiają swoją płynność finansową. Tego typu pożyczki są często bardzo pomocne, jednak trzeba pamiętać, że wiążą się z pewnymi kosztami.

Zalety szybkich pożyczek

Pożyczki internetowe oferowane przez instytucje pożyczkowe, czy inaczej parabanki – to szybki sposób na zdobycie gotówki. Nie wychodząc z domu możemy w mgnieniu oka otrzymać środki pieniężne. Firmy pożyczkowe nie wymagają od swoich klientów zbędnych formalności. Wystarczą podstawowe dane i środki mogą znaleźć się na naszym koncie w ciągu 15 minut.

Firmy pożyczkowe nie sprawdzają zdolności kredytowej ani historii kredytowej osoby starającej się o pożyczkę. Dzięki temu, osoby wykluczone z możliwości zaciągnięcia kredytu w banku, mogą otrzymać potrzebne środki od firmy pożyczkowej.

Czym charakteryzują się szybkie pożyczki?

Najbardziej popularne i najtańsze pożyczki internetowe są udzielane na krótki okres – przeważnie 30 lub 60 dni. Zdarzają się oferty o dłuższych terminach. Kwoty pożyczek są niewysokie. Oprocentowanie nominalne pożyczek i kredytów w Polsce ogranicza tzw. ustawa antylichwiarska. Maksymalne oprocentowanie może wynieść 4-krotność stopy lombardowej. W tej chwili jest to 10 proc. w skali roku. Z tego powodu, firmy pożyczkowe wprowadzają do swoich ofert dodatkowe koszty pozaodsetkowe. Z reguły są to opłaty i prowizje za udzielenie pożyczki – nazywane np. kosztem administracyjnym.

Z jednej strony można powiedzieć, że koszty pożyczek są wysokie. Jednak z drugiej strony, gdy popatrzy się na skalę tych kosztów, to nominalne kwoty nie są zbyt wysokie. Dla przykładu, biorąc pożyczkę o wartości 1000 zł, po miesiącu musimy spłacić np. 1300 zł. Ceną jaką ponosimy – czyli 300 zł w ciągu miesiąca w ujęciu procentowym jest bardzo wysoka. Czy jednak 300 zł za to, że przed świętami będziemy mieli płynność finansową i pozwolimy sobie na wydatki ponad możliwości naszego budżetu – nie jest zbyt wygórowaną ceną? Warto także zaznaczyć, że w dużej części przypadków – pierwsza pożyczka w firmie pożyczkowej jest za darmo. Klient nie ponosi żadnych kosztów w takiej sytuacji.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.