Wiadomości z Żor

Sposób na zdrowe odżywianie

  • Dodano: 2023-04-12 15:00

Zbilansowana dieta jest jednym z warunków zachowania dobrego zdrowia. Dostarczanie niezbędnych składników odżywczych jest szczególnie trudne dla osób zapracowanych.

Co to jest catering dietetyczny?

Zdrowa, zbilansowana dieta wiąże się z regularnym sposobem odżywiania. Większość osób pracujących, ze względu na brak czasu, spożywa posiłki w pośpiechu. W takiej sytuacji nie jest możliwe zaplanowanie zdrowego jedzenia.

Wszystkim, którzy chcą regularnie i zdrowo się odżywiać z pomocą przychodzi catering dietetyczny Chorzów. Jest to usługa polegająca na dostarczaniu gotowych dań przygotowywanych przez profesjonalnego kucharza, na zamówienie klienta pod wskazany adres. Catering dietetyczny nazywany też jest dietą pudełkową, ponieważ posiłki dostarczane są w specjalnych pojemnikach. Menu w takim cateringu przygotowywane jest przez wykwalifikowanego dietetyka. W ten sposób przyrządzane są dania odpowiadające konkretnym posiłkom. W pudełku można zamówić śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Dla kogo przeznaczony jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny jest przeznaczony dla osób, które chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe i zadbać o zdrowie i kondycję. Fit catering oferowany jest przede wszystkim osobom odchudzającym się, dla których dietetyk opracowuje dietę z uwzględnieniem ilości spożywanych kalorii.

Nie jest to jedyna grupa, która może skorzystać z cateringu dietetycznego. Odpowiednie posiłki na zamówienie oferowane są przez catering dietetyczny Chorzów - https://likeat-cateringdietetyczny.pl/dieta-pudelkowa-chorzow/ sportowcom oraz wszystkim dbającym o swoje zdrowie.

Dieta pudełkowa może być dużym ułatwieniem w życiu dla osób z alergiami pokarmowymi. Nietolerancja glutenu czy laktozy powoduje, że przygotowanie jedzenia jest trudne i czasochłonne. Firmy oferujące fit catering potrafią dostosować dietę do różnych wymogów klienta.

Catering dietetyczny Chorzów może także sprostać wymaganiom osób chorych na choroby przewlekłe na przykład na cukrzycę.

Jakie zalety ma catering dietetyczny?

Ten sposób dostarczania posiłków wiąże się z oszczędnością czasu. Klient nie musi planować i robić zakupów. Nie traci też czasu na przygotowanie posiłków. Gotowanie w domu jest nie tylko czasochłonne, ale też energochłonne.

Gotowe dania dostarczane są na cały dzień, a klient musi je jedynie odebrać o określonej godzinie we wcześniej ustalonym miejscu. Catering można zamówić do domu, pracy czy pod inny wskazany adres. Catering dietetyczny gwarantuje zbilansowaną dietę. Zindywidualizowana oferta opracowywana jest do konkretnych potrzeb czy schorzeń.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.