Wiadomości z Żor

Soniczna szczoteczka - fakty i mity

  • Dodano: 2021-05-10 11:15

Z roku na rok na rynku pojawia się coraz więcej modeli szczoteczek sonicznych. Powstają także nowe marki zajmujące się ich produkowaniem. Wynika to głównie z tego, że szczoteczki soniczne są pewnego rodzaju przełomem, jeśli chodzi o higienę jamy ustnej. Oferowane są nam modele małe/większe, podstawowe/zaawansowane, bateryjne/akumulatorowe i wiele innych. Niestety jednak ich popularność spowodowała, że często możemy spotkać się z wieloma mitami. Jakie są fakty i mity na temat sonicznych szczoteczek? Poznaj je!

Poznaj fakty dotyczące szczoteczek sonicznych

Szczoteczki soniczne produkowano już w latach 90.  XX wieku. Był to czas, kiedy zaczęto ich używać. Następnie stosowana technologa była poddawana wielu badaniom i była udoskonalana. Dzięki temu już dziś możemy cieszyć się znakomitym modelami, które świetnie się sprawdzają w usuwaniu płytki bakteryjnej. Urządzenia soniczne dostępne na rynku generują od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy drgań na minutę. W zależności od modelu mają ciekawe tryby pracy, jak i różne końcówki. Z pewnością każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Szczoteczka soniczna może być używana zarówno przez osoby dorosłe, jak i dzieci. Obecnie oferta jest tak szeroka, że istnieją nawet modele, które są przeznaczone do higieny pierwszych zębów mlecznych. Takie urządzenia działają nieco inaczej niż te klasyczne modele szczoteczek sonicznych - przede wszystkim mają mniejszą ilość drgań sonicznych. Jednak co najważniejsze - każdy może używać szczoteczek sonicznych!

Najczęstsze mity o szczoteczce sonicznej

Musisz przede wszystkim wiedzieć, że szczoteczki soniczne to nie jest to samo, co szczoteczki ultradźwiękowe. Te drugie mają częstotliwość fal na poziomie 1,6 Mhz (1.600.000 Hz), natomiast modele soniczne pracują z częstotliwością wahają się od 250 do ok. 700 Hz. Dodatkowo warto wiedzieć, że korzystający z szczoteczek sonicznych, nie odczuwają ultradźwięków, natomiast użytkownicy tych drugich - już tak. 

Na forach internetowych możemy spotkać się również z informacją, że szczoteczki soniczne “usuwają” wypełnienia. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ nie mają one żadnego wpływa na trwałość takich wypełnień, a już na pewno nie powodują uszkodzeń. Nie istnieją też żadne przeciwwskazania, co do tego, aby szczoteczki soniczne były używane przez osoby noszące aparaty ortodontyczne. 

Powszechnym mitem jest również to, że do szczoteczek sonicznych trzeba koniecznie używać specjalnej pasty do zębów. To także kłamstwo, ponieważ najczęściej jest to jedynie zalecenie producenta i nic nie stoi na przeszkodzie, aby dalej używać swojej ulubionej pasty. 

Podsumowanie

Nie ma żadnych przeciwskazań do używania szczoteczek sonicznych. Fakty są takie, że szczoteczki soniczne o wiele lepiej usuwają płytkę nazębną, od tych manualnych, a do tego docierają do przestrzeni międzyzębowych, usuwając resztki pokarmu i bakterie. Dla szczoteczek manualnych dotarcie do szczelin międzyzębowych jest niemożliwe. Skorzystaj z technologii sonicznej – spraw prezent sobie lub swoim bliskim. Wysokiej jakości szczoteczki soniczne znajdziesz w sklepie znanego producenta pod adresem: https://oclean.pl 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.