Wiadomości z Żor

Skup złomu

  • Dodano: 2021-09-03 08:30, aktualizacja: 2021-09-03 08:42

Każde auto prędzej czy później trafi na złomowisko, często wiąże się to ze stratą finansową, jednak jest to jedynym rozwiązaniem. Samochód jak każda rzecz użytkowa powinien spełniać swoje zadania przez określony czas, żebyśmy mogli uznać daną inwestycję za trafioną. Jeżeli kwota wydana na auto podczas zakupu po rozłożeniu na miesiące, w których cieszyliśmy się z auta, będzie niska to nie mamy na co narzekać. Na złomowiska trafiają nie tylko auta, które najlepsze lata mają za sobą, ale również samochody powypadkowe. W tym przypadku złomowanie auta jest jedyną formą odzyskania części pieniędzy. Na skupie złomu często marka auta nie ma znaczenia, liczy się waga. Ta sytuacja wygląda nieco inaczej w przypadku aut, z których da się odzyskać części a owe samochody zaliczane są do ekskluzywnych. Jak korzystać ze złomowisk i jakie są powody, dla których warto z nich korzystać?

Skup złomu i złomowanie aut

Nie każdy skup złomu, skupuje wszystko co mu przyniesiesz. Wiele skupów specjalizuje się w konkretnym rodzaju złomu. Skup złomu Strzegom Adaxs to np. skup w głównej mierze zajmujący się samochodami. Do tego skupu możesz oddać praktycznie wszystkie pojazdy mechaniczne nie tylko samochody osobowe czy dostawcze a również np. pojazdy rolnicze. Gdy miałeś wypadek i samochód jest w stanie nie do “wyklepania” to możesz spróbować odzyskać na własną rękę niektóre części w celu ich odsprzedaży, albo oddać auto na złom. 

Najczęściej w takich wypadkach mało kto myśli o tym, żeby zajmować się autem i chce się go pozbyć. Wtedy wykręca się numer na lokalne złomowisko w celu ustalenia ceny i daty odbioru auta. Tak jak wspomnieliśmy we wstępie na skupach złomu kluczową role odgrywa waga auto złomu a nie to jaki emblemat zdobił karoserię.

Sytuacja wygląda trochę inaczej, gdy nasze auto jest zasadniczo sprawne i wciąż nadaje się do ratowania. Często próbujemy oszukać przeznaczenie i naprawiamy auto, część za częścią, ale nie widać końca. Po podjęciu decyzji, że nie warto dalej inwestować w naprawy auta należy zastanowić się nad zezłomowaniem pojazdu lub jego odsprzedażą. Trzymanie takiego samochodu, bo może kiedyś się przydać, nie jest uzasadnione finansowo.

Za auta dopuszczone do jazdy po publicznych drogach należy opłacać ubezpieczenie i trzeba mieć ważny przegląd. Odsprzedaż samochodu z wyraźnymi mechanicznymi problemami nie należy do najprostszych. Często zajmuje dużo czasu, przysparza siwych włosów a koniec końców i tak musimy znacznie zejść z ceną.

O ile w wyżej opisanym przypadku można mieć jeszcze wątpliwości co do tego czy sprzedawać auto czy oddać je na złom to w przypadku aut “do dotarcia” nie powinno być takiego dylematu. Kupując samochód za niewielkie pieniądze i wiedząc, że jest to zakup na kilka miesięcy czy rok, zdecydowanie łatwiej pogodzić się zezłomowanie auta. Odzyskane w ten sposób pieniądze będziemy w stanie zainwestować w kolejny samochód. Sprzedając samochód należy pamiętać, że jest to bardzo angażujące zajęcie. Cały proces sprzedaży zaczyna się już w momencie naprawy najbardziej irytujących problemów, które mógłby odstraszać kupującego. Następnie poświęcamy czas na umycie auta, dodanie ogłoszeń i kontakt z ewentualnymi klientami. W tym momencie mamy już wygenerowane pewne w koszty, w końcu ogłoszenia na portalach sprzedażowych nie są za darmo a poświęcony czas też ma swoją wartość. Jeżeli będziesz mieć szczęście sprzedaż auto w miarę szybko, ale konkurencja jest na tyle duża, za sprzedaż często ciągnie się bez końca.

Właśnie dlatego zachęcamy do korzystania ze skupów złomu, które są najlepszym sposobem na zaoszczędzenie czasu i nerwów. Dobry skup złomu jest w stanie odebrać bezpłatnie samochód z pod wskazanego adresu a dodatkowo płaci pieniądze do ręki. Pamiętaj przy wyborze skupu kierować się tym czy posiada profesjonalną stację demontażu i potrzebne zezwolenia do złomowania aut. Nie będziesz wtedy musiał martwić się wyrejestrowaniem auta i będziesz mieć świadomość, że samochód został zutylizowany w korzystny dla środowiska sposób.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.