Wiadomości z Żor

Rynek pracy w Żorach - w tych zawodach najłatwiej znajdziesz pracę!

  • Dodano: 2022-10-28 14:00

Żory są śląskim miastem, zlokalizowanym w Rybnickim Okręgu Węglowym. Jako jedno z miast, tworzących tę wspólnotę skupia ogłoszenia o pracę w sektorze górnictwa. Okoliczne kopalnie przez wiele lat były największymi ośrodkami zatrudnienia, dziś jednak rynek pracy w Żorach jest bardzo zróżnicowany i jest wiele zawodów szczególnie poszukiwanych do pracy w tym mieście. 

Żory - najczęściej poszukiwani pracownicy w zawodach medycznych

Pracownicy służby zdrowia poszukiwani są w większości polskich miast. W Żorach jednak zapotrzebowanie dotyczy szerokiego grona pracowników medycznych każdego szczebla. Szczególnie widoczne jest ono w zawodzie fizjoterapeuty i masażysty oraz pielęgniarki. Zawody medyczne w Żorach posiadają szerokie możliwości zatrudnienia. Wiele ofert pracy w tym mieście dotyczy również ratowników medycznych, na których pracę zapotrzebowanie zgłaszają prywatne firmy oraz państwowa jednostka, obsadzająca żorskie wakaty. 

Praca fizyczna w Żorach - jakie zawody są poszukiwane?

Zróżnicowane oferty pracy fizycznej, dostępne na https://www.gowork.pl/praca/zory;l dotyczą przede wszystkim pracy w firmach produkcyjnych. W takich przedsiębiorstwach poszukiwani są pracownicy linii produkcyjnej, magazynierzy, operatorzy urządzeń oraz wózków widłowych, pakowacze, a także pracownicy sprzątający. Szeroki zakres prac, oferowanych w ramach pracy fizycznej dotyczy również wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Wśród najczęściej pojawiających się ogłoszeń o pracę w Żorach znajdują się oferty zatrudnienia na stanowisku mechanika urządzeń, spawaczy oraz kierowców transportu ciężkiego i lekkiego. Oferta pracy dla pracownika fizycznego w Żorach pozwala wypełnić rynek pracy, minimalizując wskaźnik bezrobocia, który w Żorach, w zestawieniu z innymi, polskimi miastami jest bardzo niski (stopa bezrobocia w Żorach wynosi niespełna 3,5%). 

Żory - w jakich zawodach znajdziesz pracę umysłową?

Żory są miastem, w którym znajduje się sporo przedsiębiorstw, zatrudniających pracowników umysłowych w ramach umów o pracę, wykonywaną stacjonarnie, hybrydowo lub zdalnie. Atrakcyjne ogłoszenia pozwalają zauważyć tendencję wzrostową w poszukiwaniu zawodów informatycznych. Wiele ogłoszeń o pracę w Żorach dotyczy poszukiwania programistów. Poszukiwani są również pracownicy rachunkowości i księgowości oraz specjaliści w zakresie finansów, sprzedaży, obsługi klienta w wielu branżach. Aby skorzystać z tych ofert należy posiadać odpowiednie wykształcenie oraz najczęściej doświadczenie zawodowe. W Żorach dostępne są zróżnicowane oferty, wykazujące się szerokim zakresem poszukiwanych zawodów. Można mieć pewność znalezienia pracy w tym mieście. Przytoczone powyżej przykłady dotyczą ofert, pojawiających się najczęściej. W pozostałych zawodach ogłoszenia o pracę w Żorach pojawiają się rzadziej i w mniejszej ilości, ale nie oznacza to całkowitego zastoju na rynku pracy. O dobrej sytuacji na rynku zatrudnienia w Żorach świadczy niski wskaźnik stopy bezrobocia, który obrazuje skuteczność w poszukiwaniu pracowników oraz szerokie możliwości dla poszukujących zatrudnienia. 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.