Wiadomości z Żor

Regulator doramkowy F-2z v1 - nowość wśród sterowników pokojowych

 • Dodano: 2021-02-01 14:00, aktualizacja: 2021-02-04 14:06

W ofercie regulatorów pokojowych firmy TECH Sterowniki pojawiła się kolejna nowość – urządzenie F-2z v1. To nowoczesny, zasilany napięciem elektrycznym 230 V regulator doramkowy. Jak wygląda i jakie daje użytkownikowi możliwości? 

Jak działa nowy model regulatora pokojowego?

F-2z v1 to regulator dwustanowy doramkowy. Przeznaczony jest do sterowania urządzeniem grzewczym. Ma za zadanie utrzymać temperaturę w pomieszczeniu z dokładnością do 0,1°C. W tym celu przesyła sygnał do urządzenia grzewczego z informacją o osiągnięciu temperatury zadanej do wymaganej wartości.

Regulator F-2z v1 może współpracować z:

 • urządzeniami grzewczymi,
 • listwami podłogowymi,
 • sterownikami do instalacji. 

Urządzenie ma wbudowany czujnik temperatury i wilgotności, dzięki czemu umożliwia tworzenie dobrego klimatu we wnętrzu.

Estetyczny wygląd i łatwa obsługa

Ważną zaletą urządzenia jest bardzo czytelny ekran. Jeden rzut oka wystarczy, by sprawdzić pomiar temperatury na sterowniku. Regulator ma szklany front, więc prezentuje się estetycznie zarówno w pomieszczeniach o klasycznym, jak i nowoczesnym designie. Dotykowe klawisze ułatwiają zmianę parametrów temperatury zadanej bezpośrednio z poziomu wyświetlacza łatwo i szybko. O tym, czy pomieszczenie jest dogrzane do odpowiedniej temperatury, informuje ikona słońca – gdy miga, urządzenie jest w fazie pracy (dogrzewania do pewnej temperatury). Urządzenie jest dostępne w dwóch kolorach do wyboru: białym i czarnym. 

Łatwy montaż przewodowy

Urządzenie powinno być zawsze montowane przez osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, by uniknąć ryzyka uszkodzenia. Regulator F-2z v1 jest sterownikiem przewodowym przeznaczonym do montażu w ramce z otworem o wymiarach 55 × 55 mm. Aby mógł sprawnie działać, konieczne jest doprowadzenie zasilania o napięciu 230 V. Regulator ma styk beznapięciowy NO – COM – NC, który jest przeznaczony do urządzenia grzewczego lub do sterownika do instalacji. 

Przykładowe kompatybilne systemy ramek:

 • Ospel – Sonata
 • Berker – S.1, B.1, B.3, B.7
 • Jung – AS, A500, A PLUS, A CREATION
 • Gira – STANDARD 55, E2, EVENT, ESPRINT, PROFIL55, E22
 • SIEMENS – DELTA LINE, DELTA VITA, DELTA MIRO

Inne, ważne funkcje

W sterowniku jest możliwość ustawienia histerezy w przedziale od 0,2°C do 4°C, a także progu minimalnej i maksymalnej temperatury w pomieszczeniu. Regulator może współpracować zarówno z urządzeniami do ogrzewania, jak i do chłodzenia, dzięki czemu zwiększa się jego funkcjonalność. Aby uniknąć edycji parametrów przez osoby niepożądane lub dzieci, można ustawić blokadę klawiszy. 

Nowe urządzenie, nowe możliwości

Liczba modeli regulatorów pokojowych w ofercie firmy TECH Sterowniki jest spora i ciągle się poszerza. Są wśród nich regulatory podtynkowe dwustanowe, doramkowe, z komunikacją RS czy do kotłów gazowych. Dzięki temu każdy może dobrać taki, który zakresem funkcji, a także wyglądem będzie odpowiadał naszym potrzebom. Pełną ofertę regulatorów pokojowych można przejrzeć na stronie: https://www.techsterowniki.pl/k/regulatory-pokojowe
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

 • marian

  Fajna sprawa, ciekawe jaki koszt.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.