Wiadomości z Żor

Ranking lokat bankowych

  • Dodano: 2019-07-04 10:45

Lokata bankowa to nic innego jak produkt inwestycyjny ofertowany przez banki. Jest to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych sposobów dysponowania pieniędzmi.

Lokaty bankowe 

Założenie lokaty bankowej to zazwyczaj bardzo szybka i prosta sprawa. Należy natomiast pamiętać, iż jest to umowa zawierana na czas określony. W związku z czym, w przypadku zerwania lokaty przed końcem jej trwania w większości przypadku jesteśmy zmuszeni do zwrotu odsetek. Osoby potencjalnie zainteresowane założeniem lokaty bankowej mylą ją z kontem oszczędnościowym. Otóż podstawową różnicą między lokatą, a kontem jest to, iż do lokaty nie możemy dopłacać więcej nowych środków.

Banki w swoich ofertach podają oprocentowanie w skali roku. Oprocentowanie nominalne nie uwzględnia również kapitalizacji. Każdy bank także w sposób indywidualny określa zasady, na jakich przyjmuje depozyty od klientów. 

 Wśród lokat bankowych wyróżnia się:

- lokatę terminową - ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem;

- lokatę automatyczną - jest ona automatycznie zakładana przez bank, gdy środki na koncie klienta przekroczą ustalone saldo;

- lokatę progresywną - z oprocentowanie rosnącym wraz z okresem trwania lokaty;

- lokatę mobilną - jest ona zakładana przez klienta w aplikacji mobilnej banku;

Ranking lokat bankowych

Przed założeniem lokaty koniecznie trzeba sprawdzić ranking lokat bankowych. Zawiera on najlepsze lokaty na dany moment z podsumowaniem kluczowych warunków. Szczególnie trzeba zwrócić uwagę na informacje odnośnie konieczności założenia konta osobistego.

Znajdziesz taki ranking na: http://lokaty-bankowe.edu.pl/ranking-lokat-bankowych/. Pomoże Ci także krótki przegląd oferty lokat w niektórych bankach poniże.

mBank

Bank ten oferuje szereg różnych lokat, do których można zaliczyć między innymi: 

- lokatę na nowe środki - oprocentowanie do 1,5% nominalnie w skali roku, na 3 miesiące z wpłatą od 1000 złotych

- lokatę dla nowych klientów - oprocentowanie do 3,5% nominalnie w skali roku, na 3 miesiące z wpłatą od 500 złotych

- lokatę elastyczną - stałe oprocentowanie w skali roku, czas trwania lokaty od 1 do 30 dni

Bank Pekao SA. 

Bank ten oferuje:

- lokatę mobilną - stałe oprocentowanie zależne od czasu trwania lokaty, od 1000 złotych, klient sam decyduje na jaki czas lokuje

- lokatę negocjowaną - klient sam negocjuje stawkę oprocentowania lokaty, lokować można od 2 do 999 dni włącznie, stałe oprocentowanie przez cały okres trwania lokaty

Alior Bank. 

Bank w swojej ofercie ma do zaproponowania lokaty, które charakteryzują się standardowym oprocentowaniem stałym (1-,3-,6-,12-,24-miesięczne), 10- lub 15- dniowe o oprocentowaniu stałym oraz lokaty w walutach obcych, tj.: dolar amerykański, euro, funty brytyjskie, franki szwajcarskie. Lokaty w walutach obcych są zawierane do 36 miesięcy, w zależności od waluty lokaty.

Millenium bank

Bank ten oferuje takie lokaty, jak:

- mobilna - na 3 miesiące z zyskiem w skali roku do 2,25%

- super procent - zawierana od 3 do 24 miesięcy z zyskiem w skali roku do 1,80%

- walutowa - zawierana od 16 do 366 dni z zyskiem w skali roku do 0,70%

Jako podsumowanie, pamiętaj, aby dobrze dobra czas trwania lokaty do swoich potrzeb. Jeśli założysz lokatę na zbyt długi termin, a pieniądze będą Ci potrzebne wcześniej, możesz stracić wszystkie odsetki. Warto także korzystać z promocyjnego oprocentowania, ponieważ jest ono prawie zawsze istotnie wyższe niż podstawowa oferta banków.

W obliczeniu zysku z lokaty pomoże Ci ten artykuł: https://mojchorzow.pl/is,jak-obliczyc-zysk-z-lokaty,270925,901386.html

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.