Wiadomości z Żor

Przez internet porównasz wszystkie oferty OC AC

 • Dodano: 2017-07-27 11:45

Większość kierowców przepłaca za ubezpieczenie OC i AC, decydując się na przedłużenie umowy z dotychczasowym ubezpieczycielem. Jeśli i Ty do tej pory tak postępowałeś, sprawdź jak możesz zaoszczędzić co najmniej kilkaset złotych.

Czasy, kiedy trzeba było samodzielnie porównywać i analizować dostępne oferty ubezpieczeń komunikacyjnych powoli już mijają. Nie trzeba już zatem umawiać się na spotkanie z przedstawicielem każdego towarzystwa ubezpieczeniowego. Wszystkie oferty zebrane są bowiem w jednym miejscu – zarówno oferty polisy OC, jak i oferty autocasco w porównywarce Rankomat można odnaleźć.

Jak porównać oferty przez internet?

Korzystanie z internetowych serwisów porównywarkowych jest bardzo proste i szybkie. Wystarczy poświęcić kilka minut na wypełnienie formularza, aby otrzymać informację zwrotną dotyczącą konkretnych ofert od towarzystw ubezpieczeniowych.

Niestety przy wypełnianiu formularza wiele osób próbuje w ten sposób „oszukać system”, podając np. nieprawidłową wartość posiadanych zniżek za bezszkodową jazdę. Uzupełniając informacje o właścicielu pojazdu oraz o samochodzie, należy wystrzegać się wpisywania fałszywych danych na polisie OC w celu obniżenia wysokości ceny ubezpieczenia. Warto bowiem mieć świadomość, że – w przypadku podpisywania umowy – ryzyko ubezpieczeniowe przeliczane jest ponownie. W efekcie ostatecznie wyliczona składka może być dużo wyższa niż pierwotnie oszacowana.

Dlaczego warto porównać oferty OC i AC przez internet?

Porównywanie ofert ubezpieczeń komunikacyjnych przez internet to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Decydując się na taką opcję:

 • oszczędzasz pieniądze – biorąc pod uwagę, że różnica między najdroższym a najtańszym ubezpieczeniem wynosi co najmniej kilkaset złotych, możesz sporo zyskać

 • oszczędzasz czas – bez konieczności osobistych wizyt w placówce ubezpieczyciela czy oddziale brokera możesz podpisać umowę ubezpieczeniową

 • masz możliwość wypowiedzenia umowy OC i AC – w ciągu 30 dni od jej podpisania i bez podawania żadnej przyczyny.

Porównując oferty firm ubezpieczeniowych za pośrednictwem internetowej porównywarki, masz także pełne rozeznanie na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych. Dzięki temu stajesz się świadomym klientem, któremu nie da się „wcisnąć” mało opłacalnej polisy.

Komentarze (5)    dodaj »

 • Loki

  nie da się wszystkiego porównać bo są ubezpieczalnie typu yanosik które liczą cenę składki zależnie od tego jak kto jeździ

 • Alagolna

  Ja używam właśnie Rankomat - najwięcej ofert nie umywa się z innymi

 • Dalia

  W jaki sposób wylicza wam najlepsze ubezpieczenie? Czego używacie?

 • Katarzyna

  Najtańsze ubezpieczenie OC można znaleźć, używając kalkulatora OC Ubea

 • oomph

  ja sobie oferty porównałem w yanosiku

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.