Wiadomości z Żor

Prysznic i wanna w jednym - czy to ma sens?

  • Dodano: 2021-08-13 08:30, aktualizacja: 2021-08-13 08:47

A co gdyby powiedzieć Ci, że wcale nie musisz wybierać pomiędzy wanną a prysznicem? Na rynku każdego roku pojawia się coraz więcej możliwości łączących kilka funkcji, dzięki czemu nie musisz rezygnować z marzeń o relaksacyjnej kąpieli i wygodzie brania prysznica. Dowiedz się, jak sprawdza się prysznic w wannie w codziennym życiu. 

Rozwiązania 2w1  - czy naprawdę są funkcjonalne?

Zdarza się, że to, co powinno łączyć kilka funkcji, nie spełnia ani jednej z nich. Umiejętne połączenie funkcjonalności wymaga podstawowej wiedzy o urządzeniach wielofunkcyjnych, a także przygotowania łazienki pod montaż wybranych rozwiązań. W pierwszej kolejności należy zadbać o :

  • montaż dodatkowych prowadnic, 
  • wybór optymalnego i zgodnego z naszymi preferencjami estetycznymi parawanu szklanego lub materiałowej zasłony, 
  • wybór uchwytu do rączki pod prysznicem. 

Jesteśmy odpowiedzialni w 50 % za to, czy dane rozwiązanie okaże się strzałem w dziesiątkę czy sromotną porażką. Zadbanie o każdy z wyżej wymienionych elementów gwarantuje sukces, dzięki któremu będziesz cieszyć się funkcjonalnością prysznica w wannie. 

Jaki masz wybór?

Na rynku istnieją trzy podstawowe możliwości aranżacji i wyboru prysznica połączonego z wanną. Należą do nich: wanna wbudowana z parawanem szklanym, szybą prysznicową lub zasłoną, wanna wolnostojąca ze słuchawką prysznicową lub wanna narożna z prysznicem. Wybierz to, co pasuje do Twojej łazienki i spełnia techniczne wymagania pomieszczenia - oba aspekty są równie istotne! 

Specyfika prysznica i wanny w jednym

Właściciele pryszniców w wannie cenią je przede wszystkim za wygodę użytkowania i szeroki wachlarz możliwości - funkcjonalnych i aranżacyjnych. Prysznic w wannie, jak każda rzecz na świecie, posiada zarówno zalety, jak i wady. Przedstawimy wybrane z nich, pokazując, z czym musi się mierzyć obecny lub przyszły właściciel prysznica w wannie. 

Bilans zalet i wad

Zalety:

  • oszczędność miejsca, które może okazać się zbawienne w niewielkich rozmiarów łazience, 
  • jest użyteczny i pozwala na stworzenie strefy relaksu i funkcjonalności w jednym, 
  • wariantywność co do wyboru zasłony prysznicowej, parawanu lub drzwi prysznicowych, 
  • szeroki wachlarz możliwości co do aranżacji i urządzenia łazienki zgodnie z najnowszymi trendami.

Wady: 

  • wyższa cena prysznica w wannie, 
  • zaplanowanie montażu tego rozwiązania na etapie projektu łazienki, 
  • trudności montażowe ze względu na dopasowanie wszystkich elementów do siebie. 

Dla kogo?

Z rozwiązań wielu funkcjonalnych mogą skorzystać zarówno właściciele niewielkich łazienek, jak i Ci, którzy posiadają ogromne salony łazienkowe. Wszystko zależy od naszych preferencji i możliwości finansowych, które będą miały wpływ na ostateczną decyzję. 

Na rynku istnieją również gotowe rozwiązania obejmujące brodzik i parawan, warto się im przyjrzeć, jeżeli chcesz mieć pewność, że zaopatrzysz się w skuteczną i wygodną opcję.  W razie wątpliwości dotyczących uwarunkowań technicznych Twojej łazienki, warto zasięgnąć porady u specjalisty. 

Parawany nawannowe - jakie mamy możliwości?

Wśród typów parawanów nawannowych wymieniamy m.in. składane lub tzw. harmonijki dobierane zgodnie ze specyfiką prysznica i indywidualnymi upodobaniami. Po jeden z największych wyborów parawanów nawannowych na rynku zapraszamy do sklepu - plytkilazienki.pl, gdzie zaopatrzysz się we wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć funkcjonalną i piękną łazienkę, a w dodatku skompletujesz elementy tworzące prysznic i wannę w jednym. 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.