Wiadomości z Żor

Prowadzisz spółkę? Sprawdź ofertę kredytów bankowych

  • Dodano: 2017-04-25 10:45

Każda firma, bez względu na formę prawną, potrzebuje środków finansowych pozwalających na sprawne i prężne prowadzenie działalności. Jeśli prowadzisz spółkę, poznaj ofertę banków. Dowiedz się, na jakie kredyty masz szansę.

Spółki mają różne oczekiwania finansowe. Niektóre potrzebują pieniędzy pozwalających na uruchomienie działalności, m.in. w zakresie kapitału zakładowego. Jeszcze inne chcą zachować płynność finansową lub pozyskać środki na rozwój przedsiębiorstwa. W zależności od oczekiwań i celu, różne mogą być produkty kredytowe.

Limit w rachunku bankowym

Jednym z najczęściej oferowanych i wybieranych kredytów bankowych jest limit w rachunku. To świetne rozwiązanie dające stały dostęp do środków finansowych z przeznaczeniem na dowolny cel. Pieniądze można przeznaczyć na bieżące wydatki, m.in. wypłatę pensji pracownikom, regulowanie należności wobec dostawców, a także na poprawę lub zachowanie płynności finansowej.

Cechą charakterystyczną limitu kredytowego jest jego stałe odnawianie się oraz obliczanie odsetek wyłącznie od wykorzystywanych środków. W zależności od oferty konkretnego banku, można uzyskać nawet 300 tys. złotych bez konieczności przedstawiania zbędnych formalności (źródło: https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm).

Kredyt obrotowy

 Poszukując środków pozwalających na sfinansowanie działalności spółki, można rozważyć także kredyt obrotowy. Jego istotą jest możliwość pozyskanie pieniędzy z przeznaczeniem na bieżącą działalność, podobnie jak limit w rachunku.

W zależności od oferty konkretnego banku, można otrzymać do 300 tys. złotych bez żadnych zaświadczeń, przedstawiania szczegółowych biznesplanów, itp. Środki można uzyskać niemal od ręki, tj. w ciągu jednego dnia.

Kredyt inwestycyjny

Prowadząc działalność jako spółka, warto pamiętać o stałym rozwijaniu się. Inwestowanie w nowe linie produkcyjne, nowe maszyny i urządzenia, pozwoli na dotarcie do kolejnych klientów i przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności.

Potrzebując środków na takie cele, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego. Pozyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na takie przedsięwzięcia jak np.:

  • modernizację maszyn i urządzeń,
  • zakup nowego sprzętu,
  • wyposażenie / doposażenie nieruchomości,
  • poszerzenie profilu działalności,
  • technologie,
  • realizację kontraktów.

Maksymalna kwota kredytu inwestycyjnego zwykle ustalana jest indywidualnie. W zależności od oferty konkretnego banku, można otrzymać nawet do 1 mln złotych.

Zanim zaciągniesz kredyt, porównaj oferty

Oferta kredytów bankowych dedykowana spółkom jest bardzo różnorodna i szeroka. Warto więc dokładnie przejrzeć dostępne możliwości, a następnie porównać propozycje. Dobrze jest przy tym skorzystać z rankingu kredytów, by przeanalizować rozwiązania dopasowane do potrzeb oraz oczekiwań. Weź pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale również inne kryteria, np. warunki przyznawania wsparcia finansowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.