Każda firma, bez względu na formę prawną, potrzebuje środków finansowych pozwalających na sprawne i prężne prowadzenie działalności. Jeśli prowadzisz spółkę, poznaj ofertę banków. Dowiedz się, na jakie kredyty masz szansę.
Spółki mają różne oczekiwania finansowe. Niektóre potrzebują pieniędzy pozwalających na uruchomienie działalności, m.in. w zakresie kapitału zakładowego. Jeszcze inne chcą zachować płynność finansową lub pozyskać środki na rozwój przedsiębiorstwa. W zależności od oczekiwań i celu, różne mogą być produkty kredytowe.
Limit w rachunku bankowym
Jednym z najczęściej oferowanych i wybieranych kredytów bankowych jest limit w rachunku. To świetne rozwiązanie dające stały dostęp do środków finansowych z przeznaczeniem na dowolny cel. Pieniądze można przeznaczyć na bieżące wydatki, m.in. wypłatę pensji pracownikom, regulowanie należności wobec dostawców, a także na poprawę lub zachowanie płynności finansowej.
Cechą charakterystyczną limitu kredytowego jest jego stałe odnawianie się oraz obliczanie odsetek wyłącznie od wykorzystywanych środków. W zależności od oferty konkretnego banku, można uzyskać nawet 300 tys. złotych bez konieczności przedstawiania zbędnych formalności (źródło: https://www.ideabank.pl/ranking-kredytow-dla-firm).
Kredyt obrotowy
Poszukując środków pozwalających na sfinansowanie działalności spółki, można rozważyć także kredyt obrotowy. Jego istotą jest możliwość pozyskanie pieniędzy z przeznaczeniem na bieżącą działalność, podobnie jak limit w rachunku.
W zależności od oferty konkretnego banku, można otrzymać do 300 tys. złotych bez żadnych zaświadczeń, przedstawiania szczegółowych biznesplanów, itp. Środki można uzyskać niemal od ręki, tj. w ciągu jednego dnia.
Kredyt inwestycyjny
Prowadząc działalność jako spółka, warto pamiętać o stałym rozwijaniu się. Inwestowanie w nowe linie produkcyjne, nowe maszyny i urządzenia, pozwoli na dotarcie do kolejnych klientów i przyczyni się do zwiększenia konkurencyjności.
Potrzebując środków na takie cele, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu inwestycyjnego. Pozyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na takie przedsięwzięcia jak np.:
- modernizację maszyn i urządzeń,
- zakup nowego sprzętu,
- wyposażenie / doposażenie nieruchomości,
- poszerzenie profilu działalności,
- technologie,
- realizację kontraktów.
Maksymalna kwota kredytu inwestycyjnego zwykle ustalana jest indywidualnie. W zależności od oferty konkretnego banku, można otrzymać nawet do 1 mln złotych.
Zanim zaciągniesz kredyt, porównaj oferty
Oferta kredytów bankowych dedykowana spółkom jest bardzo różnorodna i szeroka. Warto więc dokładnie przejrzeć dostępne możliwości, a następnie porównać propozycje. Dobrze jest przy tym skorzystać z rankingu kredytów, by przeanalizować rozwiązania dopasowane do potrzeb oraz oczekiwań. Weź pod uwagę nie tylko oprocentowanie, ale również inne kryteria, np. warunki przyznawania wsparcia finansowego.