Wiadomości z Żor

Profesjonalne rozwiązania do dozowania cieczy montażowych Nordson EFD

  • Dodano: 2020-09-28 14:30, aktualizacja: 2020-09-28 16:13

Niezawodne i profesjonalne rozwiązania do dozowania cieczy montażowych Nordson EFD to produkty, które pozwalają na bardzo precyzyjne aplikowanie płynów w zakładach produkcyjnych. Wysoka dokładność pracy sprawia, że możliwe jest realizowanie coraz bardziej zminiaturyzowanych komponentów mechaniczny i elektronicznych. Opisywane elementy technologiczne zapewniają doskonałą wydajność i niezawodny montaż. Jednocześnie w wyraźny sposób obniżają jednostkowe koszty wytwarzania i podnoszą ich jakość.

Wolumetryczne systemy dozowania płynów do montażu Nordson EFD

Zastosowanie wolumetrycznych systemów dozowania płynów do montażu Nordson EFD dystrybuowanych przez firmę AMB Technic to popularna metoda na precyzyjną aplikację wszelkiego rodzaju klejów, silikonów, żywic czy uszczelniaczy. Dzięki wykorzystaniu zasady nieskończonego tłoka można w ten sposób odmierzyć dowolną ilość cieczy. Rozwiązania tej klasy opierają swoje działanie na układzie mechanizmu mimośrodowego, w którym tłoczek porusza się bez końca, czego efektem jest wytwarzanie coraz większego ciśnienia.

Technologia wolumetryczna ma wiele zalet, wśród których warto wymienić eliminację efektu kapania. Jednocześnie produkty nie wymagają stosowania dodatkowych zaworów do uzupełniania płynów. Umożliwiają bardzo precyzyjną i wygodną kontrolę przepływu. Dozowanie objętościowe charakteryzuje się ponadto dokładnością na poziomie 1% lub lepszym. Stanowi niezawodne i wytrzymałe rozwiązanie o szerokim spektrum zastosowań. Charakteryzuje się ponadto możliwością integracji z istniejącymi ciągami produkcyjnymi.

Dokładne odmierzanie dawki cieczy, dzięki systemom bezkontaktowym

Alternatywną metodą dla mechanizmów dozowania wolumetrycznego jest dokładne odmierzanie dawki cieczy z użyciem systemów bezkontaktowych. Dużą zaletą tej technologii jest brak kontaktu pomiędzy aplikatorem a powierzchnią montażową, co redukuje ryzyko jej uszkodzeń mechanicznych. Eliminacja cyklicznego ruchu igły dozujące podnosi również znacząco wydajność pracy linii technologicznych. Umożliwia osiągnięcie bardzo wysokiej częstotliwości aplikacji na poziomie nawet 20 tysięcy przesunięć na sekundę.

Ograniczeniem wynikającym z budowy przyrządów do dozowania bezkontaktowego Nordson EFD jest maksymalna lepkość cieczy, jakie mogą być aplikowane. Wynosi ona nie więcej niż 30 mPa·s. Pozwala na pracę z różnego rodzaju klejami, żywicami i innymi substancjami używanymi w montażu przemysłowym. Jednocześnie umożliwia rozwój nowych kierunków na polu miniaturyzacji komponentów elektronicznych oraz mechanicznych. Użycie głowic piezoelektrycznych z komorami ciśnieniowymi podnosi również prędkość produkcji.

Wysokiej klasy przyrządy Nordson EFD do dozowania płynów montażowych

Specjalistyczne przyrządy Nordson EFD to wysokiej klasy rozwiązania przeznaczone do precyzyjnego dozowania płynów montażowych. Wśród nich można znaleźć zarówno produkty przeznaczone do pracy w technologii wolumetrycznej, jak i bezkontaktowej, a także konwencjonalne aplikatory igłowe. Są one stosowane w wielu zakładach przemysłowych z sektorów takich jak motoryzacja, medycyna, produkcja paneli fotowoltaicznych, branża spożywcza czy militarna. Umożliwiają pracę z substancjami o dowolnych parametrach fizykochemicznych.

Nowoczesne urządzenia stanowiące elementy profesjonalnych systemów dozowania płynów montażowych pozwalają na tworzenie skomplikowanych, zminiaturyzowanych konstrukcji mechanicznych i elektronicznych. Znajdują szerokie wykorzystanie w automatyce, mechatronice oraz robotyce, a także przemyśle kosmicznym. Duży wybór technologii montażu umożliwia dobranie rozwiązań dopasowanych do potrzeb i założeń konkretnego projektu. Jednocześnie znacząco przyspiesza szybkość produkcji zakładu przemysłowego.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.