Wiadomości z Żor

Pożyczka bez umowy o pracę. Jakie dochody są honorowane

  • Dodano: 2018-05-16 11:15

Osoby niezatrudnione na umowę o pracę mają często problemy z uzyskaniem kredytu. Na szczęście firmy działające w sektorze pozabankowym uznają dużo więcej źródeł dochodów.

Bez podpisanej umowy o pracę (najlepiej na czas nieokreślony) właściwie nie masz szans na uzyskanie kredytu bankowego. Na szczęście nie oznacza to, że w przypadku dużych wydatków nie możesz uzyskać finansowania. Firmy z sektora pozabankowego honorują bowiem także inne formy dochodu (na przykład 500+ – dowiedz się więcej), a poprawa sytuacja w tej branży sprawiła, że umowę z jedną z nich możesz podpisać bez obaw o zderzenie z lichwiarskimi praktykami. Ich oferta jest zresztą na tyle zróżnicowana, że pożyczkę dla siebie znajdzie każdy klient. Kto jednak ma szansę na otrzymanie pożyczki pozabankowej?

Umowy cywilno-prawne

Za umowie-zlecenie oraz umowie o dzieło zatrudnionych jest wielu polskich pracowników. Zazwyczaj składane przez nich wnioski kredytowe są z automatu odrzucane przez banki, które umów cywilno-prawnych nie uznają za pewne źródło dochodu. W przypadku firm pożyczkowych jest na szczęście zupełnie inaczej. Przy rozpatrywaniu wniosków od rodzaju umowy ważniejsza jest dla nich wysokość i regularność dochodów, której potwierdzeniem może być wyciąg z konta lub zaświadczenie od pracodawców.

Pożyczki dla przedsiębiorców

Dochody pochodzące z własnej działalności gospodarczej w teorii są dla banków wystarczającą podstawą do przyznania kredytu. W praktyce jednak często okazuje się, że przedsiębiorcy z uzyskaniem tej formy finansowania mają ogromne problemy. Firmy pożyczkowe, o ile oczywiście klient udokumentuje swoje dochody, zwykle wydają zaś decyzję pozytywną. Dotyczy to także freelancerów oraz osób utrzymujących się z prac dorywczych. Jeśli tylko udowodnią, że ich dochody są wystarczająco wysokie i powtarzają się regularnie, tacy klienci nie powinni mieć problemów z uzyskaniem pożyczki pozabankowej.

Pożyczki na 500+ i inne świadczenia

Przez banki nie są również honorowane świadczenia socjalne. Osoby utrzymujące się z rent, zasiłków czy środków z programu 500+ mogą jednak z powodzeniem ubiegać się o pożyczkę pozabankową. Coraz więcej firm honoruje tego rodzaju dochody – zwłaszcza popularne 500+. By otrzymać finansowanie na podstawie świadczeń socjalnych, wystarczy przedstawić pożyczkodawcy wyciąg z banku lub dokument wystawiony przez udzielającą ich instytucję.

Pożyczki na alimenty

Również alimenty mogą być uznane przez firmę pożyczkową za dochód. Dotyczy to zarówno alimentów wypłacanych dla byłego współmałżonka, jak i tych dla dziecka czy rodziców. Planując zaciągnięcie pożyczki na alimenty, pamiętaj jednak, że nie wszystkie firmy z sektora pozabankowego honorują taki rodzaj dochodów. W znalezieniu ofert dostępnych dla klientów utrzymujących się z alimentów pomogą działające online porównywarki.

Pożyczki pod zastaw

Na koniec warto dodać, że na uzyskanie pożyczki pozabankowej na stosunkowo wysoką kwotę liczyć mogą także klienci bez jakichkolwiek stałych dochodów, a nawet zadłużeni i z niekorzystną historią kredytową. Warunkiem jest posiadanie auta, którego wartość wystarcza do pokrycia kosztów ewentualnej niespłaconej pożyczki. Nie mówimy tu jednak o usługach lombardów, bo omawiane pożyczki znacznie się od nich różnią. Podstawową różnicą jest fakt, że zastawiony samochód może być użytkowany przez cały okres spłaty pożyczki, a pożyczkodawca przejmie go dopiero jeśli nie spłacisz pożyczki.