Wiadomości z Żor

Opadające powieki to już nie problem dla medycyny estetycznej

  • Dodano: 2020-02-17 09:30, aktualizacja: 2022-12-06 09:41

Wraz z upływającym czasem zmienia się nasze ciało. Na pewne zmiany nie mamy absolutnie żadnego wpływu. Możemy jednak pomóc sobie wykorzystując w tym celu rozwiązania, jakie daje nam medycyna estetyczna. Każdy z nas z pewnością chciałby wyglądać pięknie i młodo jak najdłuższy czas, prawda? Każdy marzyłby o tym, by jego skóra była lśniąca, a zmarszczki pojawiły się jak najpóźniej. Zegar jednak tyka, a zmiany z roku na rok dają o sobie znać. Jednym z problemów, z jakim zmaga się bardzo duża część ludzi są opadające powieki. Czy można sobie z tym poradzić? Czy można ten problem wyeliminować lub chociażby zminimalizować? Oczywiście!

Medycyna estetyczna daje nam dziś ogromne możliwości, jeśli w grę wchodzi poprawa wyglądu, walka z kompleksami, młodszy wygląd. Wśród wachlarza usług znajdziemy właśnie zabiegi związane z opadającymi powiekami, na jakie decyduje się coraz większa grupa osób. Od kiedy medycyna ta stała się tak popularna, jesteśmy bardziej świadomi tego, że małymi zmianami możemy wiele w swoim życiu zmienić. Skoro bowiem coś nam przeszkadza, coś powoduje nasze kompleksy, coś wpływa na nasz wygląd i na samopoczucie, to dlaczego by tego nie zmienić? W kwestii opadającej powieki medycyna estetyczna jest w pełni do naszej dyspozycji.

Opadające powieki - przyczyny

Główną przyczyną opadających powiek jest oczywiście starzenie się. To proces, który prędzej lub później dotyczy praktycznie każdego z nas. Pod wpływem upływających lat, skóra staje się bardziej zwiotczała, a to znacząco wpływa również i na wygląd samych powiek. Nie jest to jednak główna przyczyna takiego stanu rzeczy. Okazuje się bowiem, że odpowiedzialne za opadające powieki są także inne czynniki, w tym między innymi nadmiar skóry wokół oczu, czy nawet praca przy zbyt dużym oświetleniu. Co więcej, taki stan rzeczy może również być związany z osłabieniem mięśni dźwigacza powieki, z uszkodzeniem nerwu okoruchowego, z cukrzycą, czy z chorobą nowotworową. W większości jednak przypadków opadające powieki to właśnie czas, gdy skóra zaczyna się starzeć. Kiedy to ma miejsce? Tak naprawdę procesy starzenia, a jednocześnie i zmniejszenie się włókien kolagenowych ma miejsce już po 25 roku życia. Ze względu na to, że skóra w okolicy oczu i na powiekach jest bardzo cienka, to właśnie tam zauważamy największe zmiany.

Czy niezbędny jest skalpel?

Bez wątpienia opadające powieki i medycyna estetyczna od razu kojarzą nam się z poważnym zabiegiem. Czy tak musi jednak być w rzeczywistości? Nie! Wcale nie. Tutaj nie zawsze chirurgia musi wchodzić w grę, bowiem istnieją skuteczne sposoby na to, by poprawić wygląd bez tak dużej ingerencji. Bardzo dobrym wyborem jest na pewno blefaroplastyka. Można w ten sposób zredukować tkanki powiek górnych i dolnych wykorzystując do tego plazmę, a więc zjonizowaną substancję, która przypomina gaz. Pod wpływem wysokiej temperatury, nadmiar tkanek zostaje odparowany. Inną metodą jest na przykład karboksyterapia, a więc lifting powiek. Podając dwutlenek węgla, pobudza się włókna kolagenowe, jednocześnie poprawiając napięcie tkanek.

Zanim zdecydujemy się wybrać odpowiednią metodę, z pewnością w pierwszej kolejności należy udać się do kliniki oferującej usługi z zakresu medycyny estetycznej, które w swojej ofercie takie właśnie zabiegi mają. Lekarz musi najpierw przeprowadzić niezbędny wywiad, a następnie dokonując obejrzenia powiek, zaproponować określoną metodę walki z danym problemem. Nie w każdym przypadku to, co okazuje się być dobre dla jednego pacjenta, będzie dobre dla innego. Medycyna estetyczna jest skuteczna bowiem tylko wtedy, gdy jest dopasowana w pełni do każdego z pacjentów indywidualnie. Nie trzeba od razu decydować się na chirurgię, poddawać się skomplikowanym operacjom. Czasami mniej inwazyjne, ale skuteczne metody są w stanie pomóc nam osiągnąć to, na czym tylko nam zależy i co stanowi dla nas element nadrzędny.

Doskonały wygląd - doskonałe samopoczucie

Dla każdego z nas wygląd ma istotne znaczenie, które znacząco wpływa między innymi na nasze samopoczucie. Jeśli przytyjemy 10 kilogramów, oprócz tego, że nie wyglądamy dobrze, automatycznie mamy gorsze samopoczucie, jest nam trudniej funkcjonować, popadamy w depresje, mamy kompleksy. Jeśli istnieją sposoby na to, by móc poprawić swój wygląd, a więc to, co nam przeszkadza, dlaczego by nie móc z tego skorzystać? Medycyna estetyczna oferuje nam naprawdę bardzo wiele możliwości, które nie ingerują w nas tak mocno, jak chirurgia plastyczna. Wystarczy dobrać skuteczne metody, by móc uzyskać zamierzony efekt. Jeśli chodzi o opadające powieki, wybór odpowiedniego dla nas zabiegu na pewno da nam możliwość pozbycia się problemu, który znacząco wpływa na ocenę naszej osoby. Bo czuć się doskonale w swoim ciele, to najlepsze na co tylko możemy postawić. Jeśli walczysz z problemem opadających powiek, znajdź odpowiednią klinikę, postaw na profesjonalizm i najlepszych specjalistów i czekaj na efekt, a ten z całą pewnością w pełni Cię zadowoli.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)    dodaj »

  • Milena

    Medycyna estetyczna w obecnych czasach poszła już tak do przodu, że wykonanie małego zabiegu nie jest już problemem. Bardzo długo miałam opadające powieki a po wykonaniu zabiegu w Krakowie w klinice Bielenda, w końcu mogę przejrzeć na oczy haha. Po poprawie swojego wyglądu również lepiej zaczęłam się czuć i chętniej wychodzić do ludzi, tak więc naprawdę polecam walczyć o dobre samopoczucie !

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.