Wiadomości z Żor

Najpopularniejsze tarcze do cięcia i szlifowania

  • Dodano: 2021-02-10 10:00, aktualizacja: 2021-02-12 13:48

Tarcze do cięcia i szlifowania to niezbędny element wyposażenia każdej firmy budowlanej. Szlifierki i piły potrzebne są do wykonywania otworów, ale i wygładzania nierówności, szlifowania różnych struktur i polerowania. Mają one różne zastosowanie i zróżnicowane klasy wydajności.

Powierzchnie do szlifowania i cięcia

Istnieje wiele rodzajów tarcz diamentowych. Oczywiście nie są one wykonane z prawdziwego diamentu, a jedynie substancji bardzo zbliżonej do diamentu – równie wytrzymałej, ale nie tak trudnej do pozyskania i przede wszystkim dużo tańszej. Istnieje wiele rodzajów powierzchni, z którymi takie tarcze diamentowe muszą się uporać. Oto kilka najpopularniejszych:

  • BETON. Może być zbrojony, silnie zbrojony, twardy, średnio twardy, miękki, narażony na czynniki zewnętrzne jak deszcz czy śniegąŚ Do każdego z nich przypisana jest odpowiednia tarcza diamentowa, która najlepiej poradzi sobie zarówno z cięciem, jak i szlifowaniem powierzchni.
  • KAMIENIE. Granit, marmur, kamień naturalny czy cegła wydają się na pozór potwornie twarde, jednak dobrze dobrany sprzęt bez najmniejszego problemu poradzi sobie z oporem materii!
  • METALE. Wydawać by się mogło, że trudno w warunkach zwykłej budowy uporać się z takimi materiałami jak żelazo, żeliwo sferoidalne czy miedź, jednak okazuje się, że dobra szlifierka z adekwatną tarczą diamentową nie uchylą się przed tak trudnym zadaniem.
  • INNE MATERIAŁY. Dachówki, asfalt czy lastryko, a także wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne to tylko niektóre struktury, z którymi przychodzi mierzyć się na budowie. Dlatego też powstała cała gama tarcz wspomagających i ułatwiających prace. Warto zapoznać się z ich bogatą ofertą.

Gdzie kupować tarcze diamentowe?

Najlepiej kupować tarcze diamentowe od sprawdzonych dostawców i firm z wieloletnim doświadczeniem takich jak Husqvarna. Daje to gwarancję wytrzymałości na lata, a także doskonałe możliwości. Im wyższej klasy sprzęt, tym łatwiejsza i wygodniejsza jest praca, a jej efekty są znacznie bardziej zadowalające. Zdecydowanie warto zrobić rozpoznanie w branży, jednak szybko przekonamy się, że klasyczne i najbardziej znane rozwiązania są najlepsze. Wysoka klasa wydajności na każdym z trzech poziomów, wiele możliwości, jeśli chodzi o struktury cięcia i szlifowania – to ułatwienie również dla pracownika, który woli pracować na sprawdzonych narzędziach z najwyższej półki. Jest to zatem wygodna i wydajna inwestycja na długie lata – do tego z realną gwarancją satysfakcji!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.