Wiadomości z Żor

Najlepsze kredyty gotówkowe - jak je znaleźć?

  • Dodano: 2019-05-30 12:30

Polacy coraz częściej pożyczają dodatkową gotówkę, gdyż zapotrzebowanie na wyższy pułap życia wciąż wzrasta, natomiast płace nie koniecznie. Instytucje finansowe mając na uwadze ten fakt, starają się coraz częściej oferować nowe propozycje kredytów gotówkowych. Jak wskazują statystyki, najczęściej Polacy biorą kredyt gotówkowy na nowy samochód oraz wycieczki zagraniczne. Propozycje kredytów gotówkowych na rynku jest bardzo dużo. Na szczęście pomocny może okazać się ranking kredytów gotówkowych na wktorymbanku.pl. W związku z tym w niniejszym artykule przedstawimy Państwu, czym kierować się przy wyborze takiego kredytu, aby później nie żałować.

Zestawiając propozycje kredytów gotówkowych na pierwszy rzut oka można zauważyć różnice między oprocentowaniem, RRSO, długością kredytowania oraz prowizją. Obecnie cena jest dla nas istotna w każdym aspekcie naszego życia. W związku z czym kluczową kwestią, jaka powinna nas interesować przy wyborze odpowiedniego produktu finansowego jest to, jakie koszty finalnie poniesiemy. Czyli to, ile będziemy musieli bankowi zwrócić. Bowiem często dzieje się tak, że musimy zwrócić znacznie wyższą kwotę zobowiązania, gdy rozłożymy kredytobranie na większą ilość miesięcy. Z jednej strony miesięcznie będziemy płacić wtedy niższą ratę, ale finalnie z naszego portfela odejdzie nam większa kwota pieniędzy. 

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Jak już powyżej zostało wspomniane, stawka oprocentowania należy do jednego z tych czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego dla nas kredytu gotówkowego. Stawka oprocentowania kredytu ograniczona jest jedynie maksymalnym oprocentowaniem kredytu wynikającym z Kodeksu cywilnego i nie można ona w związku z tym przekraczać 10 pp. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to nic innego, jak całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta w skali roku. Koszt taki jest wyrażony jedną liczbą, dzięki czemu porównanie jednego kredytu, z drugim jest bardzo przejrzyste dla potencjalnego klienta. 

Kredyty online

Dobrze jest, aby wszelkie formalności związane z powzięciem zobowiązania kredytowego nie wiązało się z dużą ilością formalności. Dobrze jest również, wtedy gdy dany bank daje nam możliwość wzięcia kredytu gotówkowego poprzez aplikację mobilną. W większości przypadków banki oferują swoim klientom taką wygodę. Niestety jeżeli nie mamy założonego konta, ani karty kredytowej w banku, którym jesteśmy zainteresowani - wszelkie formalności będziemy musieli załatwić w placówce banku.

Prowizja

Prowizja jest kolejną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę. Jest ona oczywiście jednorazowa, aczkolwiek w różnych bankach wynosi ona inną kwotę. Natomiast ciekawym zjawiskiem jest również to, iż w kilku bankach nie dowiemy się, jaka jest kwota prowizji. Będziemy o tym powiadomieni po czasie. I taką politykę prowadzi między innymi Alior Bank, bądź Getin Bank. W związku z czym powinniśmy decydować się na usługi bankowe tych podmiotów, które w sposób rzetelny i przejrzysty powiadomią nas na wstępnie o wszystkich kosztach. Zawsze jednak uzyskasz informację od konsultanta bankowego, jeśli zapytasz wprost o koszty kredytu.

Pamiętaj, że aby wziąć kredyt gotówkowy musisz mieć zdolność kredytową. Jednym z jej elementów jest weryfikacja historii kredytowej w BIK. Tutaj zobaczysz jak sprawdzić BIK. Warto to zrobić zanim złożysz wniosek kredytowy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.