Wiadomości z Żor

Materace Jastrzębie Zdrój - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 • Dodano: 2021-05-10 09:00

Zakup odpowiedniego rodzaju materaca ma bardzo duże znaczenie w kontekście komfortu w trakcie snu, wygody, a także zdrowia i higieny. Wybierając model materaca dla siebie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Spore znaczenie ma rodzaj wkładu materaca, ale równie ważne są wymiary łóżka, a także preferowana twardość powierzchni do snu.

Rodzaj wkładu materaca - ma bardzo duże znaczenie

Wybierając materac, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wkład danego modelu. To właśnie od tego elementu zależy wygoda, komfort i dopasowanie do potrzeb użytkownika. Można wyróżnić trzy główne rodzaje materacy ze względu na wkład:

 1. Materace sprężynowe kieszeniowe i multipocket, które są wygodne, zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa i są odpowiednie dla par o większej różnicy wagowej. Modele takie stworzone są w nowoczesny sposób, ponieważ w każdej kieszonce znajduje się jedna sprężyna. W ten sposób zapewniona jest wysoka elastyczność punktowa. 
 2. Materace piankowe, które wyprodukowane są z innowacyjnego materiału, czyli pianki poliuretanowej. Takie modele mogą być wykonane z jednego lub kilku typów pianek, a więc można tu znaleźć materac visco, materac wysokoelastyczny lub lateksowy. Wybór konkretnego rodzaju zależy od indywidualnych potrzeb.
 3. Materace hybrydowe, łączące w sobie cechy modeli kieszeniowych i piankowych. Takie materace są przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników, a także dla osób, które nie są pewne, czy wolą materac piankowy, czy też sprężynowy. 

Wymiary materaca i jego twardość

Spore znaczenie mają także wymiary materaca, a więc jego długość i szerokość. Jeżeli chodzi o długość, to najpowszechniejsze są modele mające 200 centymetrów, ponieważ przystosowane są do potrzeb większości użytkowników. W ofercie niektórych producentów można także znaleźć materace o niestandardowej długości. Szerokość materacy zwykle waha się od 80 do nawet 200 centymetrów, przy czym modele do 120 centymetrów polecane są dla singli, a te szersze dla par. Przykładowo materac do lóżka 90x200 to model idealny dla osoby śpiącej samodzielnie. Z kolei dla pary, która śpi na łóżku o szerokości 180 centymetrów, można zakupić jeden materac, albo po (po 90 centymetrów szerokości każdy). Warto wiedzieć o tym, że wymiary materaca zależą od preferencji, wielkości łóżka, a także miejsca i przestrzeni w sypialni. Kolejnym ważnym aspektem jest twardość materaca, oznaczana literą H oraz liczbą od 1 do 4. Twardość należy dopasować do swojej wagi, wzrostu i preferencji. Warto zaznaczyć, że odczucie twardości jest sprawą indywidualną. 

Proponowany model materaca od marki Hilding 

Hilding to renomowany, szwedzki producent materacy, łóżek, stelaży i akcesoriów do sypialni. Marka ma w swojej ofercie szeroki wybór materacy o różnych właściwościach. Jednym z ciekawych modeli jest Hilding Rumba, który posiada następujące cechy charakterystyczne:

 • siedem stref twardości, dopasowujących się do budowy anatomicznej użytkownika,
 • materac wykonany z trzech pianek,
 • pianka wysokoelastyczna jest sprężysta, elastyczna i odporna na odkształcenia,
 • pianka termoelastyczna dopasowuje się do temperatury ciała użytkownika i zapewnia wrażenie otulenia,
 • pianka Velvet Touch jest elastyczna i zapewnia odpowiedni poziom przepuszczalności powietrza,
 • certyfikat AEH,
 • 15 lat gwarancji, 
 • do materaca dołączony jest pokrowiec Elips lub Velur (do wyboru). 

Warto wybrać wysokiej jakości materac, pochodzący od uznanego producenta. W ten sposób można zadbać o swój komfort snu, zdrowie i wygodę. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.