Wiadomości z Żor

Materace dostępne w Katowicach - kiedy stary wymienić na nowy?

  • Dodano: 2021-03-16 14:15, aktualizacja: 2021-03-23 11:09

Twój materac jest już stary? Koniecznie pomyśl nad wymianą go na nowy. Decydują o tym nie tylko względy higieniczne, ale tez zdrowotne. Podpowiadamy, kiedy materac nie nadaje sie do użytku i gdzie znajdziesz najlepsze materace do spania.

Konsekwencje spania na starym materacu

Stary i wysłużony materac to zaburzenia snu, trudności z koncentracją, nieustanne zmęczenie i senność, bóle szyi, karku i pleców, choroby kręgosłupa. Niestety to właśnie zły materac ma bezpośredni wpływ na zdrowie. Jeśli dodamy do tego wahania wagi, zaburzenia nastroju i znikomą regenerację  komórek, a także zmarszczki - wychodzi na jaw, jak wielu schorzeń możemy uniknąć, wymieniając swój stary materac na nowy. Więcej na temat wpływu materaca na nasze zdrowie i kręgosłup przeczytasz na zdrowykregoslup.pl

Po czym poznać, że materac nadaje się do wymiany?

Warto wiedzieć, kiedy materac nadaje się do wymiany. Sprawdź poniższe wytyczne i nie bagatelizuj ich, aby w ten sposób nie zbagatelizować stanu swojego zdrowia. Swój materac musisz wymienić na nowy jeśli: 

  1. Wyraźnie wyczuwasz sprężyny lub inne zniekształcenia na powierzchni i nie dają ci one spać, uciskając ciało. 
  2. Twój materac jest materace sprężynowym starego typu i skrzypi oraz trzeszczy przy każdej próbie zmiany pozycji.
  3. Na powierzchni materaca da się dostrzec wyraźne wgłębienie, które powoduje niekomfortowe uczucie zapadania lub zsuwania się do środka podczas snu i sprawia nienaturalne wygięcie kręgosłupa. 
  4. Na twoim materacu dostrzegasz niemożliwe do usunięcia i zabrudzenia oraz wyczuwasz niemiły zapach kurzu.
  5. Jeśli twój stan zdrowia uległ zmianie i do snu potrzebujesz innego podłoża, np. medycznego, lub o innej twardości. 
  6. Utrata wagi lub zbyt szybkie przybranie na wadze tez mogą świadczyć o złej regeneracji ciała i zastojom limfy, spowodowanych nieodpowiednim materacem do spania 
  7. Złe samopoczucie, uczucie niewyspania i obolałe mięśnie - to typowy objaw notorycznego spania na niewygodnym podłożu, które udaremnia regenerację.

Gdzie znaleźć dobry materac - materace dostępne w Katowicach

Jeśli szukasz dobrego materaca do spania - zaufaj renomowanym sklepom i pewnym dostawcom. Materace na Materacekatowice.eu to nie tylko najlepszej jakości podłoże do spania, ale także fachowa obsługa i rzetelne doradztwo. Na stronie znajdziesz nie tylko najlepsze modele materacy (m.in. renomowanej szwedzkiej firmy Hilding) ale także listę sklepów stacjonarnych z materacami w Katowicach, jeśli np. chcesz zobaczyć, dotknąć i poczuć materac, który cię interesuje. 

Zobacz także materace na Materacelublin.eu

Hilding - wyspani mogą więcej 

Sen jest integralną częścią życia i najważniejszym procesem regeneracji całego ciała. Wie o tym szwedzka firma Hilding, która już prawie od wieku jest niekwestionowanym liderem w branży. Motto firmy jest przejrzyste: wyspani mogą więcej. Dlatego Hilding oferuje ci materace, które pozwolą ci cieszyć się zdrowym życiem oraz wypoczętym ciałem. Hilding oferuje ci doskonałe materace sprężynowe nowej generacji (gdzie żadna sprężyna nigdy nie skrzypi i nie uwiera), higieniczne materace piankowe oraz innowacyjne  materace hybrydowe. To produkty objęte kilkunastoletną gwarancją, które przeszły wymagające testy i otrzymały certyfikaty jakości. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.