Wiadomości z Żor

Licytacje komornicze Łódź i okolice – zobacz, czy warto wziąć w nich udział

  • Dodano: 2023-03-17 08:15, aktualizacja: 2023-03-17 08:21

Szukasz nieruchomości w Łodzi, a rynek komercyjny nie daje Ci satysfakcjonujących propozycji, które byłyby godne zainteresowania? Być może warto rozważyć alternatywę w postaci licytacji komorniczych. Kupisz na nich nie tylko mieszkania i domy, lecz także grunty oraz obiekty przemysłowe, handlowe i usługowe. Jest to rozwiązanie, które daje możliwości zakupu nieruchomości w stosunkowo niskich cenach, choć trzeba pamiętać, że ostateczna kwota zawsze zależy od przebiegu licytacji. Sprawdź najważniejsze informacje na ten temat!

Jak przebiega licytacja komornicza krok po kroku?

To całkiem prosta procedura, do której jednak warto się odpowiednio przygotować. Zastanawiasz się, jak znaleźć licytacje komornicze w Łodzi? Informacje o nich są ogólnodostępne i znajdziesz je z łatwością – obwieszczenia pojawiają się dość często, więc warto je śledzić, aby trafić na interesującą Cię propozycję. Gdy już znajdziesz nieruchomość, w którą chcesz zainwestować, postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

  • zweryfikuj swoje możliwości finansowe – weź pod uwagę konieczność wpłaty wadium przed przystąpieniem do licytacji oraz obowiązek zapłaty pozostałej kwoty po dokonaniu przebicia w ciągu dwóch tygodni od otrzymania wezwania do zapłaty;
  • zapoznaj się z księgą wieczystą – znajdziesz tam kluczowe informacje o sytuacji prawnej nieruchomości;
  • umów się z komornikiem na oglądanie nieruchomości – dzięki temu zyskasz pewność, że faktycznie chcesz ją kupić;
  • wpłać rękojmię w wysokości ustalonej przez komornika;
  • zgłoś się na licytację i zaoferuj najwyższą kwotę, a dokonasz przebicia i zyskasz prawo do zakupu.

Dlaczego warto skorzystać z licytacji komorniczych?

Choć nie jest to rozwiązanie pozbawione wad, kusi cenami niższymi niż rynkowe oraz możliwością zakupu nieruchomości niedostępnych na rynku komercyjnym – może zdarzyć się, że trafisz na obiekt zlokalizowany w atrakcyjnej lokalizacji lub gotowy do zamieszkania. Sprawdź planowane licytacje komornicze w Łodzi i przekonaj się, co możesz na nich kupić.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.