Wiadomości z Żor

Kursy walut zmieniają się każdego dnia. Kiedy warto sprawdzić kursy walut?

  • Dodano: 2020-02-14 08:45, aktualizacja: 2020-02-14 08:56

Kursy walut (sprawdź 17bankow.com/kursy-walut) zmieniają się każdego dnia. W Polsce obliczaniem wartości kursów zajmuje się Narodowy Bank Polski, który poza informacją o wysokości kursów podaje także koszt kupna i sprzedaży konkretnych walut. NBP prowadzi sprzedać zagranicznej waluty wyłącznie między instytucjami finansowymi, co oznacza, że klient indywidualny musi dokonać takiego zakupu lub sprzedaży, korzystając z innych możliwości.

Gdzie kupić lub sprzedać zagraniczną walutę?
Najpopularniejszym miejscem, w którym możesz dokonać wymiany waluty, jest kantor. Ze względu na obowiązujące prawo, kursy walut w kantorach, a nawet bankach, mogą różnić się od tych, jakie znajdziesz na wykazie kursów ustalonych przez Narodowy Bank Polski. Nie oznacza to jednak, że kupując obcą walutę, musisz zapłacić za nią dużo więcej. Kursy walut ze względu na dużą popularność komercyjnych kantorów, mogą zapewniać bardzo atrakcyjną wymianę waluty. Zanim jednak zdecydujesz się sprzedać lub kupić zagraniczną walutę, możesz porównać wartość kursów w różnych firmach, dzięki czemu zdecydujesz się na wybranie usług o najatrakcyjniejszym charakterze. Jeśli różnice wydają ci się niewielkie, sprawdź, ile możesz zyskać, wybierając korzystniejszą ofertę, szczególnie jeśli mowa o wymianie wyższej kwoty.


Kiedy warto sprawdzić kursy walut?
Wydaje ci się, że nie masz potrzeby, by śledzić aktualny kurs walut? Zdziwisz się, jak często informacja o wysokości danych walut może okazać się atrakcyjna. Żyjemy w czasach, gdy z łatwością możemy skorzystać z usług świadczonych poza granicami kraju, np. decydując się na zagraniczne zakupy online. Coraz częściej podróżujemy, nawet do dalekich krajów, a wiele rodzin ma nawet kilku bliskich poza granicami kraju. To już kilka powodów, które mogą zachęcić cię do tego, by poświęcić kilka minut i zweryfikować aktualny kurs np. euro czy czeskiej korony. Sprawdź, co możesz zyskać, znając kursy walut:
Chcąc kupić coś z zagranicznej strony, warto skorzystać z przelicznika kursów walut, gdyż nie zawsze możesz wybrać opcję, by sklep podał ci cenę w złotówkach. Nie przeliczając wartości koszyka w sklepie online, możesz dokonać przelewu (https://www.17bankow.com/poradniki/617/jak-zrobic-przelew-przez-internet) lub zapłacić kartą, bez świadomości, ile faktycznie wydajesz pieniędzy podczas takich transakcji.
Wakacje za granicą wiążą się z wydatkami, które musisz wliczyć w koszt wyjazdu. Zanim jednak spakujesz walizki oraz portfel musisz zdać sobie sprawę z wartości pieniędzy, jakimi będziesz posługiwać się na wyjeździe. Dzięki temu obliczysz bez problemu, jaką kwotę zabrać ze sobą, by mieć pewność, że skorzystasz z wakacji w pełni, zarówno w lokalnych restauracjach, jak i podczas zwiedzania, czy nawet w trakcie wypoczynku na plaży.
Chcesz wyjechać w celach zarobkowych do innego kraju? A może ktoś w twoich bliskich już znalazł pracę poza granicami? W takim przypadku aktualne kursy walut mogą mieć dla ciebie szczególne znaczenie. Otrzymując zagraniczną walutę, możesz poczekać na odpowiedni moment, by wymienić pieniądze na złotówki w najkorzystniejszym momencie. Jak wiesz, kurs konkretnej waluty, może różnić się każdego dnia, zależnie od rynku, a ty chcąc uzyskać jak najwyższą kwotę, musisz sprawdzać tę wartość na bieżąco.


Kredyt dla zarabiających w euro?
Znaczna liczba Polaków pracujących poza granicami kraju oznacza także wzrost zapotrzebowania na usługi finansowe świadczone usługobiorcom, którzy zarabiają m.in. w euro czy funtach.
Pojawia się zatem coraz więcej pytań o kredyt hipoteczny w euro (https://www.17bankow.com/kredyty-hipoteczne/artykul/690/kredyt-hipoteczny-w-euro) lub kredyt gotówkowy czy pożyczkę dla osób zarabiających w walucie innej niż złoty.
Czy mając dochody w euro, możesz oczekiwać pozytywnego rozpatrzenia wniosku o kredyt? Okazuje się, że tak. Banki działające na Polskim rynku są przygotowane na udzielenie tego typu zobowiązań. Musisz jednak pamiętać, że kluczem do sukcesu będzie dostarczenie kilku dokumentów, które będą w stanie potwierdzić twój dochód oraz staż pracy. Myśląc o kredycie hipotecznym, musisz mieć na uwadze także to, że zgodnie z obowiązującym prawem, możesz uzyskać kredyt na kupno mieszkania lub domu, wyłącznie w tej walucie, w jakiej zarabiasz. A bank z pewnością będzie chciał poznać dokładne warunki twojego zatrudnienia i określić ryzyko kredytowe (https://www.17bankow.com/poradniki/632/ryzyko-kredytowe-co-to-jest) związane z zobowiązaniem.
Jeśli jednak szukasz oferty, która pomoże ci uniknąć wszelkich formalności, możesz sięgnąć po chwilówkę na wyciąg z konta (https://www.17bankow.com/chwilowki/artykul/698/chwilowka-na-wyciag-z-konta-jak-otrzymac-takie-zobowiazanie), która zapewni ci dostęp do gotówki nawet w ciągu kilkunastu minut.


Kursy walut - podsumowanie
Znajomość kursów walut może mieć ogromny wpływ na twoje finanse. Sprawdzenie aktualnych informacji o kursach nie wymaga od ciebie zaangażowania, wystarczy, że skorzystasz z zaufanych portali internetowych, a wszystkie dane znajdziesz nawet w ciągu kilku minut. Śledząc kurs, będziesz mieć pewność, kiedy warto kupić lub sprzedać daną walutę, a także obliczyć jaką kwotę pieniędzy posiadasz, jeśli wśród twoich oszczędności znajdują się pieniądze w innej walucie niż polski złoty.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.