Wiadomości z Żor

​​​​​​​Kupujesz okulary? Sprawdź jaki kolor oprawek wybrać

  • Dodano: 2019-09-24 06:15, aktualizacja: 2019-09-24 06:30

Wybór okularów to jeden z najtrudniejszych zakupów. Z okularami nie rozstajemy się nawet na krok zazwyczaj przez kilka następnych lat. To stały, zauważalny element naszego wyglądu, który musi pasować do każdej garderoby i co najważniejsze - do naszej twarzy. Jak dobrać kolor oprawek okularowych?

Oprawki okularowe - jakie wybrać?

Zastanawiając się, jaki kolor oprawek okularowych wybrać, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki cel zamierzamy poprzez nie osiągnąć. Większość osób nie chce, aby noszone przez nie okulary rzucały się w oczy napotkanym osobom. Są też jednak i tacy, dla których okulary korekcyjne to element ozdobny i pragną oni, by był on widoczny. Duży wybór kolorów oprawek okularowych możemy spotkać w ofercie np. okularów korekcyjnych Ran-Ban.

Dobór oprawek do koloru włosów

Oprawki możemy skomponować z odcieniem włosów. Jak dobrać kolor oprawek okularowych do koloru włosów? Zasada jest stosunkowo prosta. Okulary korekcyjne dla blondynek najlepsze będą w kolorze złotym. Popielate blondynki mogą wybierać spośród oprawek miedzianych lub srebrnych. Z kolei dobry kolor oprawek okularowych dla brunetek to czerwień, szafir, srebro oraz czerń. Rudowłose dziewczyny powinny skłaniać się ku oprawkom w kolorze złota lub miedzi.

Dobór oprawek do koloru oczu

Okulary korekcyjne możemy także dobierać pod względem koloru naszej tęczówki. Jak dobrać kolor oprawek okularowych do koloru oczu? Jeśli chcemy uzyskać subtelny efekt, warto wybierać oprawki w kolorze oczu, natomiast jeżeli zależy nam na podkreśleniu koloru tęczówki – kontrastowy kolor oprawy będzie najlepszym wyborem. W przypadku chęci wyeksponowania:

  • niebieskich oczu - dobre będą oprawki okularowe w kolorze brązu, szarości, fioletu lub pomarańczy,
  • brązowych oczu – idealne kolory oprawek to: niebieski, granat oraz szarości,
  • zielonych oczu – najlepsze będą oprawki fioletowe lub czerwone.

Ciekawe propozycje kolorystyczne okularów korekcyjnych możemy znaleźć np. w ofercie okularów korekcyjnych Ran-Ban. Oprócz oprawek w różnych odcieniach, modele Ran-Ban mogą mieć również postać wielobarwną lub posiadać barwienie w stylu Hawana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.