Wiadomości z Żor

Kredyt gotówkowe 2020 - sprawdź jak porównać najlepsze oferty

  • Dodano: 2020-03-27 11:00

Ranking kredytów gotówkowych to najłatwiejszy sposób na wybranie odpowiedniego kredytu, dopasowanego pod kątem czasu spłaty oraz wysokości zobowiązania. Z jego pomocą możesz uniknąć zobowiązania z niekorzystnymi warunkami, a także nie stracisz mnóstwa czasu na przeglądanie wielu ofert w sieci. Wyzwaniem jest jednak wybranie dobrego rankingu, który wskaże Ci najbardziej aktualne oferty dopasowane do wybranych przez Ciebie parametrów. Jak skutecznie porównać kredyty gotówkowe między sobą? Podpowiadamy!

Jeśli do tej pory nie korzystałeś z oferty kredytów gotówkowych, możesz mieć problem ze zrozumieniem parametrów, które opisują koszty kredytowania. Dlatego tak pomocy jest ranking kredytu gotówkowego, w którym możesz szybko zorientować się w aktualnej ofercie banków. Z jego pomocą masz szansę szybciej znaleźć kredyt gotówkowy dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb. W sieci znajdziesz jednak wiele rankingów. Którymi powinieneś się kierować, żeby niepotrzebnie nie zapłacić za dużo?

Gotowy ranking kredytów gotówkowych – gdzie szukać?

Rankingi kredytów gotówkowych tworzone są na wielu stronach internetowych. Ich minusem jest jednak to, że bardzo szybko mogą się dezaktualizować. Podany najlepszy kredyt gotówkowy może wcale nie być najlepszą ofertą ze względu na to, że na rynku pojawiły się już lepsze propozycje. Sama oferta banku również może się zmienić. Banki muszą bowiem stale dopasowywać się do istniejącej sytuacji gospodarczej. Powoduje to, że przydatność gotowych rankingów jest ograniczona.

Jak stworzyć własny ranking kredytów gotówkowych?

Jeszcze niedawno musiałbyś samodzielnie przeszukiwać poszczególne oferty bankowe, aby znaleźć wśród nich tę najkorzystniejszą. Dzisiaj jednak masz ogromne ułatwienie, jakim jest porównywarka usług bankowych. Dzięki niej możesz jednym kliknięciem stworzyć ranking aktualnych ofert dopasowanych do Twoich potrzeb. Wystarczy, że wskażesz kwotę, którą chcesz pożyczyć oraz określisz, jak długo chciałbyś ją spłacać. Na tej podstawie otrzymasz gotową listę kredytów gotówkowych, które szczególnie warto wziąć pod uwagę.

Ranking kredytów gotówkowych – jak porównać najlepsze oferty?

Kiedy wygenerujesz ranking kredytów gotówkowych, może być tak, że będziesz mieć kilka konkurencyjnych ofert, które nie będą wiele różnić się od siebie. Nie musisz od razu decydować się na pierwszą lepszą ofertę. Powinieneś sprawdzić dokładne warunki kredytowania, aby ostatecznie podjąć decyzję. Na jakie parametry musisz zwrócić uwagę, kiedy starasz się o kredyt gotówkowy?

Oprocentowanie kredytu gotówkowego

Oprocentowanie to jeden z ważniejszych parametrów kredytu. Na jego podstawie możesz wnioskować,  jak wysokie odsetki od kredytu zapłacisz. Zasadniczo, im niższe oprocentowanie, tym lepiej. Z drugiej strony jednak może okazać się, że kredyt z najniższym oprocentowaniem nie jest najtańszy. Jak to możliwe? Oprocentowanie nie określa całych kosztów kredytu. Mają na nie wpływ także inne czynniki.

Prowizje oraz opłaty przygotowawcze

Część kredytów objęta jest dodatkowymi kosztami. Są to najczęściej prowizje, ale mogą się one kryć także pod nazwą opłaty przygotowawczej czy opłaty manipulacyjnej. Zdarza się, że kwota prowizji jest stała, jednak najczęściej wylicza się ją jako procent od wartości kredytu. Prowizje są szczególnie częste w przypadku kredytów, które kuszą bardzo niskim oprocentowaniem. Może się więc okazać, że mimo niskiego oprocentowania zapłacisz za kredyt więcej, niż u konkurencji.

Warunki zmiany harmonogramu spłat

Jednym z czynników, których możesz nie brać na samym początku pod uwagę, są warunki zmiany harmonogramu spłat. Zdarza się, że za zmiany w planie ratalnym musisz dodatkowo płacić. W takiej sytuacji koszty kredytu będą wzrastać. Warto przeanalizować te wydatki, zanim jeszcze podpiszesz umowę, aby później uniknąć przykrych niespodzianek.

 

Konieczność wykupienia dodatkowych produktów

Niekiedy żeby skorzystać z preferencyjnych warunków kredytowania musisz spełnić wymagania. Zwykle jest to konieczność założenia konta osobistego w banku, w którym chcesz wziąć kredyt, czy też karty kredytowej do obsługi płatności. Te dodatkowe usługi bankowe zazwyczaj jednak podnoszą tylko nieznacznie koszty całego kredytu. Warto jednak również i je wziąć pod uwagę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.