W przeciwieństwie do obowiązkowego ubezpieczenia OC, polisa autocasco jest dobrowolna. Oznacza to nic innego jak decyzyjność samego właściciela pojazdu. Co obejmuje i czy warto wykupić dodatkowe ubezpieczenie AC?
Zwykle jeśli decydujemy się na zakup dobrowolnej usługi dodatkowej, chcielibyśmy aby zakup ten był jak najkorzystniejszy. http://najtansze-oc-ac.pl/najtansze-ac/ to strona, na której bez problemu obliczyć można wyszukać jedne z najtańszych ofert polisy autocasco na rynku. Ale po kolei... Najpierw rozwiejmy wątpliwości, dlaczego warto takie ubezpieczenie dodatkowe wykupić i kiedy powinniśmy to zrobić.
Kiedy przyda nam się ubezpiecznie AC?
Dodatkowe i dobrowolne ubezpieczenie autocasco będzie nam przydatne, kiedy dojdzie do uszkodzenia naszego pojazdu w wyniku wypadku, upadku czegoś na pojazd (najczęściej gałęzi), gradu, czy zderzenia z samochodem pędzącej leśnej zwierzyny itd. Polisa ta będzie chroniła nas od wszelkiego tego typu ryzyka, nawet po akty chuligaństwa, na których ucierpi nasz samochód. Posiadając takie ubezpieczenie, chronić będziemy cały pojazd z jego wyposażeniem seryjnym. Nie ma również problemu z włączeniem do polisy dodatkowych elementów wyposażenia, ale często jest to możliwe jedynie pod warunkiem ich stałego montażu w samochodzie. Podanie wszystkich elementów jest niezwykle istotne w przypadku obliczenia składki samego ubezpieczenia. W przeciwnym razie, w przypadku uszkodzeń części, o których nie ma mowy w umowie, ubezpieczyciel nie będzie chciał pokryć kosztów naprawy.
Warunki, o których musimy pamiętać
Pamiętajmy, że istnieją również obostrzenia, w których to firma ubezpieczeniowa zrzeka się wypłaty odszkodowania. Każde z tych odstępstw opisane jest zwykle w umowie, którą podpisujemy. W zależności od firmy, wykluczenia mogą być różne. Niemniej cechą wspólną są warunki wykluczające, takie jak: umyślne spowodowanie uszkodzenia pojazdu, prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających, alkoholu, używanie pojazdu niezgodnie z jego przeznaczeniem, brak uprawnień do prowadzenia pojazdu.
Wysokość kosztów
Jedna z ważniejszych wątpliwości, czy ubezpieczać - to cena. Wysokość opłat i jej zakres zależy przede wszystkim od ubezpieczyciela. Dane towarzystwo ubezpieczeniowe przedstawia własne zasady polisy, co będzie ona obejmować, jaką wysokość kosztów ponosi ubezpieczyciel itd. Dlatego warto zapoznać się dokładnie z umową, którą zamierzamy podpisać. Ponadto polisa autocasco to ubezpieczenie, które może mieć wiele opcji, w zależności od naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych. Na wpływ samej składki, a równocześnie wysokości wypłacanego odszkodowania ma wiele czynników. Dlatego przed zawarciem takiej umowy, należy zwrócić uwagę na wysokość amortyzacji, czy jest odnotowany udział własny właściciela samochodu kiedy pojazd będzie w naprawie, sposób w jaki rozliczana zostanie szkoda.
Określenie potrzeb
Wybór odpowiedniego ubezpieczenia autocasco poprzedzić powinno kilka pytań do nas samych - czego oczekujemy i za jaką kwotę. Warto sprawdzić stronę najtansze-oc-ac.pl, gdzie będziemy mogli obliczyć najtańsze dla nas ubezpieczenie AC. Pamiętajmy jednak, że zwykle warunki ubezpieczenia będą proporcjonalne do jego ceny. Planując kupić dobre i tanie AC, często nie spotkamy najtańszej składki ubezpieczeniowej. Warto z uwagą przeczytać warunki ubezpieczenia i zastanowić się, nad jakim pokryciem kosztów zależeć będzie nam najbardziej.
Polisa autocasco to ten typ dobrowolnej ochrony, w którym pierwszym kryterium wyboru powinien być jego zakres, a kolejnym cena. Jak mówi się potocznie: "co tanie to drogie, co drogie to tanie". I w tym przypadku jest to najlepsze określenie na mechanizm działania tego typu ubezpieczenia. Warto jednak go mieć, bo dobrze dobrane do naszych własnych potrzeb, z pewnością będzie chronić nasz portfel przed zbędnymi, niezależnymi często tak naprawdę od nas, dodatkowymi wydatkami.