Wiadomości z Żor

Kalkulator OC - nowoczesny sposób na oszczędność czasu i pieniędzy

  • Dodano: 2019-03-07 09:15

Ubezpieczenie OC to polisa ubezpieczeniowa, której zawarcie jest obowiązkowe. Tę kwestię reguluje ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach od odpowiedzialności cywilnej. Każdy kierowca posiadający samochód  musi mieć takie ubezpieczenie. Jeżeli jeden kierowca dysponuje kilkoma samochodami, to każdy z nich musi być chroniony odrębną polisą. 

Ubezpieczenie OC różni się tylko składką

Jako że ubezpieczenie OC jest regulowane przepisami zawartymi w ustawie, każda polisa musi mieć dokładnie taki sam zakres odpowiedzialności i chronić wszystkich ubezpieczonych na taką samą kwotę. W efekcie, niezależnie od tego, w jakiej firmie będzie ona zawarta, będzie dokładnie taka sama. 

Przeglądając dostępne oferty bardzo szybko można zauważyć, że mimo jednakowego zakresu polisy różnią się ceną. Wynika to z tego, że ustawodawca określił wyłącznie zakres ochrony, ale kwestię jej wyceny pozostawił w gestii firm ubezpieczających. 

Przy dokładnym przeglądaniu aktualnych polis ubezpieczeniowych można więc znaleźć taką, która okaże się znacząco tańsza od pozostałych. 

Najprostszym i ostatnio coraz bardziej popularnym sposobem poszukiwania takich ubezpieczeń jest kalkulator OC. W krótki i prosty sposób pozwala znaleźć najkorzystniejszą polisę. Udostępnia również możliwość jej zakupienia. Warto więc sprawdzić, jak kształtuje się ubezpieczenie samochodu z ubezpieczamy-auto.pl (https://ubezpieczamy-auto.pl).

Kalkulator OC

Kalkulator OC to narzędzie udostępniane online. Wyliczenie składki wymaga podania danych właściciela pojazdu i samego pojazdu. Są one niezbędne, ponieważ firmy ubezpieczeniowe szacują ryzyko, a co za tym idzie koszty polisy na podstawie takich informacji jak wiek właściciela auta czy jego staż za kierownicą pojazdu. Pod uwagę brane są również takie kwestie jak wiek pojazdu, jego przebieg, marka i model czy pojemność silnika. 

Po wprowadzeniu wszystkich wymaganych danych należy poczekać kilkanaście sekund. Po tym czasie wyświetla się lista dopasowanych polis. Uporządkowane są one składką – od najniższej do najwyższej. W ten sposób można znaleźć najbardziej korzystne ubezpieczenie. 

Przy każdej ofercie pojawia się również możliwość zakupu. Po dokonaniu wyboru można więc od razu przejść do uzupełnienia danych i przelania składki. Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie firmy ubezpieczeniowej polisa zostaje przesłana na wskazany wcześniej adres mailowy i gotowe. 

Dlaczego kalkulator OC pozwala oszczędzić?

Kalkulator OC to oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu. Oszczędność pieniędzy najbardziej dostrzegalna jest w przeglądzie polis. Dzięki temu, że w takim narzędziu dostępne są zwykle liczne polisy można znaleźć taką, która ceną się rzeczywiście wyróżnia. Warto wspomnieć, że rozbieżności bywają niekiedy dwukrotne (między najtańszym a najdroższym ubezpieczeniem). Znajdując tańszą polisę już można oszczędzić. 

Druga kwestia to oszczędzanie czasu. Z kalkulatora można skorzystać w dowolnym momencie, ponieważ jest on cały czas dostępny - czekając na wizytę u lekarza, czekając na dziecko, które trzeba odebrać z zajęć dodatkowych, wieczorem przed snem - w każdej chwili. To powoduje, że nie trzeba na to specjalnie gospodarować czasu, a można to zrobić niejako przy okazji. 

Druga sprawa, która w pewnym stopniu się z tym wiąże, to fakt, że z kalkulatora można też skorzystać w dowolnym miejscu - wystarczy dostęp do internetu. Dzięki temu nie trzeba umawiać się na spotkania i przeznaczać na nie specjalnie czasu. To również oszczędność. A jeżeli dodatkowo weźmie się pod uwagę fakt, że nie trzeba nigdzie dojeżdżać, to można tu uwzględnić też to, że oszczędza się na ewentualnych dojazdach. 

Warto więc sprawdzić, jak działa, OC kalkulator na ubezpieczamy-auto.pl i skorzystać, gdy przyjdzie czas na poszukiwanie polisy ubezpieczeniowej dla siebie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.