Wiadomości z Żor

Jaki typ materaca 130x200 cm wybrać dla dziecka?

  • Dodano: 2020-12-03 08:45, aktualizacja: 2020-12-03 08:59

Troska o dziecko to naturalny odruch każdego kochającego rodzica.

Zapewnienie mu idealnych warunków do prawidłowego rozwoju to priorytet. Dlatego tak ważny jest wygodny materac, dzięki któremu Twoje dziecko nie będzie miało problemów ze snem a także jego kręgosłup będzie prawidłowo wsparty. Sen to czas, w którym organizm się regeneruje, odpręża oraz nabiera sił na cały kolejny dzień. Niewyspane dziecko jest marudne, nerwowe, rozdrażnione. Przewlekła bezsenność źle wpływa na jego rozwój. Kupując materac do pokoju pociechy zwróćmy uwagę na wszystkie parametry, które wpłyną na jakość wypoczynku.

Materac 130x200 cm powinien być wykonany z bezpiecznych, atestowanych surowców. Twardość materaca dobierzmy do wagi dziecka. Jeżeli waży niewiele możemy kupić materac miękki, jeżeli ma mu posłużyć dłuższy okres rozważmy zakup materaca 130x200 cm średnio twardego. Dla dzieci polecamy materace piankowe lub materace z wkładem kieszeniowym. Obydwa typy gwarantują wygodę. Materac piankowy równomiernie podpiera każdy centymetr ciała. Wierzchnią warstwę może stanowić podwójna warstwa pianki termoelastycznej Visco Memory (otrzymujemy wówczas materac miękki, odpowiedni do wagi nie przekraczającej 60 kg) lub pojedyncza, a także warstwa pianki poliuretanowej T25 czy pianka profilowana oraz pianka profilowana Visco Memory (materac średnio twardy dla wagi pomiędzy 60-100 kg). Popularnym i cenionym surowcem jest również lateks. Elastyczny, sprężysty, przewiewny. Sprawia, że ciało się na nim nie poci. Pianki są antyalergiczne oraz antygrzybiczne. Zobacz ofertę komfortowych materacy 130x200 cm na https://sweetsen.pl/130x200-cm-c48

Materac kieszeniowy ma wkład wykonany ze sprężyn umieszczonych w kieszonkach. Nie są one ze sobą połączone, pracują niezależnie, dokładnie podpierają sylwetkę. Materace dzielimy na materace pocketowe oraz materace multipocketowe. Podstawowa różnica między nimi to liczba sprężyn w ilości: pocket – 262 szt/m2 i multipocket 510 szt/m2. Różnią się również wysokością: standard (sprężyny o wysokości 12 cm), mini (wysokość sprężyn to 6 cm) oraz max plus (wysokość sprężyn to 17 cm). Wszystkie modele materacy dostępne są na stronie sklepu Sweetsen.pl, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.