Wiadomości z Żor

Jaki materac w Jastrzębiu Zdroju najlepiej kupić?

  • Dodano: 2021-05-19 12:15

Zakup materaca jest niemałym wydatkiem. Dobrej jakości podłoże do snu wpływa na jego jakość, ale przede wszystkim zapewnia odpowiednie podparcie dla ciała i kręgosłupa. Źle dobrany lub niskiej jakości materac prowadzi do pojawienia się dolegliwości bólowych pleców oraz ciągłego niewyspania i złego samopoczucia. Dobry sen jest czynnością, która gwarantuje regenerację organizmu, a także wpływa na pracę mózgu i codzienną produktywność.

Dobry materac - na co zwrócić uwagę?

Dobre podłoże do snu powinna charakteryzować wysoka jakość wykonania oraz odpowiednia konstrukcja. Specjaliści, którzy zajmują się badaniem snu oraz fizjoterapeuci są zgodni, że materace niskiej jakości, na przykład ze zwykłych pianek poliuretanowych, znacząco obniżają higienę snu i negatywnie wpływają na zdrowie. 

Podłoża wysokiej jakości, takie jak oferuje producent materacy Hilding, wykonywane są z najwyższej klasy surowców. Połączenie odpowiednich komponentów oraz konstrukcji pozwala stworzyć produkt, który daje doskonałe wsparcie dla kręgosłupa oraz zapewnia właściwą regenerację nocną. Marka Hilding oferuje materace wykonywane z wysokoelastycznych pianek, systemów sprężyn, a także medyczne modele, których właściwości można dopasować do indywidualnych potrzeb i ewentualnych dolegliwości użytkownika. 

Materac z pianki czy sprężynowy - jaki wybrać?

Marka Hilding w swojej ofercie posiada wysokiej klasy materace wykonywane z wysokoelastycznych pianek, jak na przykład model Boogie. To doskonały materac na bolące plecy, którego konstrukcja opiera się o kolaborację wysokoelastycznej pianki oraz blatu chłodzącego FloFom. Model charakteryzuje się obecnością siedmiu stref twardości, co pozwala uzyskać właściwą podporę dla poszczególnych części kręgosłupa. Ponadto, otwartokomorowa struktura materaca zapewnia najlepszą cyrkulację powietrza i zapobiega rozwojowi patogenów w jego wnętrzu. Wykorzystane pianki cechuje wysoka gęstość, dzięki czemu materac nie odkształca się i nadaje się do wieloletniego użytkowania.

W ofercie marki Hilding można również znaleźć modele sprężynowe, które z pewnością zainteresują tradycjonalistów. Na szczególną uwagę zasługują materace, które posiadają kieszeniowe systemy rozlokowania sprężyn, czyli modele MultiPocket. Jednym z nich jest model Makarena, który wykazuje właściwości prozdrowotne. Jego wpływ na kręgosłup pozwoli zniwelować powstałe w ciągu dnia napięcia oraz doprowadzi do łagodzenia bóli w okolicy pleców - zwłaszcza odcinka szyjnego. System sprężyn Multipocket zapewnia doskonałe wsparcie dla ciała, dzięki umieszczeniu ich w oddzielnych kieszonkach. Dodatkowo, dodatek z płyty lateksowej pozwala korzystać z dobroczynnych właściwości modelu Makarena nawet alergikom. 

W ofercie producenta można również znaleźć modele hybrydowe, które łączą funkcje materacy piankowych i sprężynowych. To dobra opcja dla niezdecydowanych lub osób, które nie są w stanie zdefiniować swoich potrzeb. Model hybrydowy Electro jest doskonałym przykładem takiego materaca. Dzięki hybrydowej budowie można zmienić twardośc materaca za pomocą zmiany ułożenia warstw wewnątrz produktu - dzięki temu nawet jeżeli materac wyda nam się za miękki bądź za twardy, zawsze będziemy mogli to zmienić. Wygoda i funkcjonalność modelu pozwalają na właściwą regenerację i podparcie dla ciała - bez uginania się podłoża podczas snu. 

Mimo że wybór materaca nie jest prosty, znalezienie odpowiedniego modelu pozwala na właściwy odpoczynek, co przekłada się na zwiększenie komfortu życia. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.