Wiadomości z Żor

Jak przygotować swoje ciało na nadejście lata?

  • Dodano: 2022-04-28 11:15

Nadeszła już wiosna, a to oznacza, że sezon wakacyjny jest już naprawdę blisko. Niebawem wielu z nas ruszy na plaże, aby cieszyć się słońcem i piękną pogodą. Mamy jeszcze trochę czasu, więc może to dobry moment na odpowiednie przygotowanie swojego ciała?

Zdrowa sylwetka

Dwa lata pandemii sprawiły, że część z nas mocno ograniczyła swój ruch. Praca zdalna, zamknięte atrakcje na mieście, społeczny dystans. Często nie było po co wychodzić z domu, a w efekcie mocno się zasiedzieliśmy. Na szczęście obecnie sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Wielu Polaków postanowiło skorzystać z siłowni, inni zapisali się na zajęcia ruchowe. Jeśli ty tego nie zrobiłaś, to być może warto to rozważyć? Niebawem rozpocznie się sezon plażowy, natomiast jest jeszcze czas na odpowiednie przygotowanie swojej sylwetki. 

Jeśli w ostatnich dwóch latach wraz z mniejszym ruchem pogorszyła się także nasza dieta, to dobrym rozwiązaniem będzie przyjrzenie się rzeczom, które spożywamy. Ustalmy, czego najbardziej brakuje w naszym jadłospisie, a czego jemy zdecydowanie za dużo. Tak naprawdę w kwestii sylwetki zależy właśnie od diety. Można nawet powiedzieć, że ćwiczenia są jej uzupełnieniem, a nie odwrotnie. 

Zadbaj o swoje nogi

Lato jest również czasem odkrytych nóg. Wiele kobiet męczy jednak ciągła depilacja nóg. Faktycznie, może być to męczące, szczególnie jeśli włosy odrastają nam naprawdę szybko lub nasza skóra jest wrażliwa. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może być depilacja laserowa

Niektóre panie zastanawiają się nad tym, czy jest ona bezpieczna. To dość ciekawe, ponieważ to właśnie laser jest jedną z najbezpieczniejszych metod depilacji. Może być spokojni, gdyż nasza skóra nie ulegnie uszkodzeniu, nawet jeżeli zdecydujemy się na zabieg w okolicach bikini, pach czy twarzy. 

Musimy natomiast pamiętać, że w przypadku takiej formy depilacji powinnyśmy na jakiś czas zrezygnować z przyjmowania suplementów, jeżeli mogą być one przeciwwskazaniem do depilacji laserowej. Dodatkowo na miesiąc przed planowanym zabiegiem nie powinnyśmy depilować się, a nawet opalać (solarium również odpada). Są to pewne wyrzeczenia, jednak w efekcie nasze owłosienie będzie stale usunięte, więc jest to jedynie drobne poświęcenie, biorąc pod uwagę to, co otrzymamy w zamian.

Odżywiaj swoją skórę 

Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak szkodliwe działanie potrafi mieć słońce w sezonie jesienno-zimowym. Wydaje się nam, że skoro jest ciemno i chłodno, to promienie słoneczne nie są nam straszne. Jest to jednak spory błąd. Nawet podczas zwykłego spaceru nasza twarz jest narażona na działanie słońca. Niska temperatura nie ma tutaj nic do rzeczy, nasza skóra może się błyskawicznie wysuszyć. Mało kto używa kremu z filtrem, wychodząc zimą z domu.

Rozwiązaniem problemu z suchą skórą jest kwas hialuronowy – właściwości tej substancji są naprawdę niezwykłe. Co więcej, dziś znajdziemy go nie tylko w kremach. Możemy również zdecydować się na zabieg jego wstrzyknięcia. To znakomity sposób na walkę ze zmarszczkami oraz odżywienie naszej skóry!

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.