Wiadomości z Żor

Jak dobrać catering do swoich potrzeb?

  • Dodano: 2023-01-19 08:15, aktualizacja: 2023-01-19 08:19

Catering dietetyczny to rozwiązanie, które najczęściej kojarzone jest z osobami mieszkającymi w dużych miastach, pracującymi w korporacjach i nastawionymi na odpoczynek po pracy, a nie wieczorne gotowanie. Ten wizerunek „osoby zajadającej pudełka” jednak się zmienia. I całe szczęście, bo opierało się na negatywnych stereotypach. Po catering dietetyczny sięga bowiem mnóstwo osób, które preferują ten tryb dbania o odpowiednie odżywianie z różnych powodów. Dlatego tak ważne jest, by dieta mogła zostać dobrana do odpowiednich potrzeb. Jak to zrobić?

Czego potrzebujesz?

Zanim zaczniesz myśleć o konkretnym cateringu dietetycznym, koniecznie zastanów się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Czy szukasz rozwiązania, które pozwoli Ci całkowicie zrezygnować z gotowania, a może będzie przeznaczone tylko do pracy lub szkoły? A może oczekujesz czegoś zgoła innego? Na przykład diety zdrowej, dostosowanej do Twojego światopoglądu i stylu życia. Każdy z nas szuka czegoś innego i nie ma w tym nic złego. Nie musisz zgadzać się na kompromisy, tylko dlatego, że jedna z firm wydaje Ci się interesująca. Na jej miejsce prawdopodobnie może wskoczyć kilka innych, równie dobrych. Pamiętaj o tym.

Kaloryczność Twojej diety

Niektórzy myślą o cateringu dietetycznym wyłącznie w kategoriach diety odchudzającej. To zrozumiałe i całkowicie normalne. Jednak nie wszyscy tak na to patrzą, dlatego kaloryczność diet dostępnych w firmie zajmującej się dietą pudełkową, powinna być dość szeroka. Tak, by umożliwić Ci dobranie optymalnej kaloryczności do Twoich potrzeb. Oczywiście to warto robić razem z dietetykiem, ewentualnie obliczyć samodzielnie zapotrzebowanie za pomocą kalkulatora kaloryczności. Przyjrzyj się zatem ofercie cateringu, by dowiedzieć się, czy rzeczywiście ma ona taką dietę, która będzie Cię satysfakcjonować.

Co powinno znaleźć się w diecie?

Na szczęście nie musisz zastanawiać się nad tym, co będzie znajdowało się w każdym z posiłków dostarczanych do Ciebie. Obowiązek wymyślenia menu spadł z Twoich barków. A jednak musisz dobrze zastanowić się, co powinno być w Twoich pudełkach, by każdy posiłek stanowił dla Ciebie satysfakcjonujące danie. Przede wszystkim wybierz taki catering dietetyczny, który posiada dietę, która odpowiada Ci najbardziej. Wegetariańska czy wegańska? A może coś z nabiałem pochodzącym z ekologicznych źródeł? Sprawdź, jaką ofertę ma catering, który Cię interesuje. I przyjrzyj się temu również pod kątem jakości produktów. Nie chcesz przecież jeść warzyw i owoców, których jakość jest co najmniej wątpliwa. Niektóre cateringi, jak na przykład Dziewiąta Planeta, proponują swoim klientom produkty wyłącznie ekologiczne i sezonowe. To ogromna zaleta, gdyż dzięki temu masz pewność, że składniki nie zawierają konserwantów, są świeże i naprawdę smaczne. To sprawia, że każdy posiłek jest czymś więcej, niż elementem diety pudełkowej. Jest daniem, które w restauracji też zostałoby przez Ciebie chętnie zamówione.

Tak naprawdę jednak wybór cateringu do Twoich potrzeb nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. By zyskać Twoje zaufanie, dana marka musi być w stanie czymś Cię przekonać lub zauroczyć. Co dla Ciebie jest najważniejsze w wyborze cateringu dietetycznego?

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.