Wiadomości z Żor

Hosting dla firm - jak go wybrać

  • Dodano: 2019-05-21 12:00

Kiedy zainwestujesz w stronę internetową, obowiązkowo powinieneś zacząć się zastanawiać nad tym, jaki hosting będzie idealny dla Twej wirtualnej wizytówki. Skoncentruj się w tym przypadku jednak nie tylko na cenie, jaką będziesz zmuszony zapłacić za tego rodzaju usługę firmie hostingowej, ale przede wszystkim postaw na jakość proponowanych przez nią rozwiązań. O najpowszechniejszych typach hostingu opowiemy nieco na przykładzie oferty rekomendowanej marki Hekko.

Czym on jest?

Jako hosting rozumie się przestrzeń wydzieloną na serwerze, która jest przeznaczona do użytku klienta. Urządzenie serwerowe z kolei jest bezustannie połączone z siecią, więc dzięki temu można mówić o stałym dostępie do osadzonej na danym serwerze strony www. Jak widać, chociażby okiem laika, wybór usługodawcy w zakresie hostingu ma niesamowicie istotny wpływ, ponieważ przesądza o odbiorze naszej witryny i gwarantuje jej bezawaryjność oraz stały dostęp do niej, bez względu na czas i okoliczności. Serwis, by z kolei wpadł w oko potencjalnego czytelnika, koniecznie musi być nie tylko wykreowany funkcjonalnie i intuicyjnie, ale przede wszystkim wygodny w obsłudze, zatem nie wchodzi w grę żaden przestój w pracy portalu, czy też fragmentaryczne wczytywanie się. Użytkownik chcący skorzystać z serwisu nie może także zbyt długo czekać na połączenie ze stroną, a to wszystko uzależnione jest właśnie od dobrego hostingu. Pytanie tylko – co to znaczy dobry hosting? Wątpliwości postaramy się rozwiać w dalszych fragmentach.

Selekcja podstawą

Najważniejsze kryterium wyboru odpowiedniej usługi hostingowej powinno wiązać się zwłaszcza z charakterem naszej strony. Jeśli dopiero raczkujemy w biznesie online, a nasza witryna jest jeszcze w powijakach, nie przyciągając tym samym zbyt wielu czytelników, nie ma sensu inwestować w serwer VPS, czyli Virtual Private Server bądź jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie rozwiązanie, jakim jest serwer dedykowany, który znajduje się między innymi w atrakcyjnej ofercie wspomnianej we wstępie marki Hekko. Tego rodzaju opcje hostingowe to poziom wyżej i zalecane są one wówczas, gdy nasz serwis odnotowuje sukcesywny wzrost liczby użytkowników, a więc generuje większy niż zazwyczaj ruch. W konsekwencji tego, wówczas standardowy hosting współdzielony to zdecydowanie za mało. Warto zatem nie upierać się przy określonym typie usługi, jeżeli nie wykorzystamy jej w pełni. Najlepszym wariantem okazuje się konsultacja z ekspertem, który doradzi optymalne rozwiązanie.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Szałowska Justyna

    Teraz to już każdy normalny hosting który ma komerycyjny panel direct admina czy cpanel ma gotowe moduły do wgrania joomli, wordpresa czy drupala. Ja serwer na kilka stron www mam w http://www.Webd.pl - za 70zł rocznie masz serwer do obsługi przynajmniej kilku stron lub sklepu internetowego. A co do worpdresa to własnie nie trzeba za bardzo znać się na konfiguracjach bo przez ich panel samemu można go wgrać - więc jeszcze prościej można teraz mieć stronę wwww

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.