Wiadomości z Żor

Ekspresowe nadanie paczki kurierem - jak to zrobić?

  • Dodano: 2021-05-12 15:15

Na rynku znajdziemy wiele różnych usług kurierskich, z których każda posiada swoje zalety i wady. Co jednak wybrać w sytuacji, gdy zależy nam na czasie i wygodzie nadania? Dlaczego warto zdecydować się na przesyłkę kurierem InPost i w jaki sposób możemy łatwo nadać paczkę za pośrednictwem tego przewoźnika?

1. Szybki kurier to sprawniejsza dostawa

2. Nadanie paczki przez stronę lub aplikację

3. Wysłanie paczki w punkcie lub Paczkomacie

4. Jakie plusy ma szybki kurier InPost?

Szybki kurier to sprawniejsza dostawa

Wiele usług kurierskich może pochwalić się dobrymi wynikami, jednak czasem "dobry" to trochę za mało. Jeżeli szukamy kuriera, który szybko przejmie naszą paczkę i dostarczy ją w ekspresowym tempie, warto zwrócić się w stronę usługi InPost Kurier. Dzięki prostemu i intuicyjnemu sposobowi nadania paczki możemy bardzo szybko wprowadzić ją do systemu, przekazać kurierowi, a potem śledzić jej losy - i to wszystko z poziomu telefonu. Jak zatem się za to zabrać?

Nadanie paczki przez stronę lub aplikację

Przygotowanie paczki do wysłania jest bardzo proste. Możemy zrobić to na dwa sposoby: poprzez Szybkie Nadania na stronie internetowej lub przy pomocy aplikacji mobilnej. Po wejścoiu na stronę mamy możliwość wypełnienia danych odbiorcy i adresata, a następnie zaakceptowanie, opłacenie i  wydrukowania etykiety nadawczej. W tym ostatnim kroku nie musimy martwić się o brak drukarki - możemy wykonać to przy pomocy przy pomocy aplikacji InPost Mobile gdzie nie musimy drukować etykiety. Przygotowując nadanie przesyłki mamy również do wyboru, gdzie chcemy ją zostawić: we wspomnianym wyżej Paczkomacie, czy też w punkcie odbioru paczek.

Wysłanie paczki w punkcie lub Paczkomacie

Jeżeli chcesz wygodnie i szybko przekazać przesyłkę, nadaj paczkę kurierem w Paczkomacie. Wystarczy wybrać docelowy punkt, do którego włożymy paczkę, a z której kurier odbierze ją niedługo później. Aby to zrobić, wystarczy wybrać odpowiednią opcję przy okazji wpisywania danych nadawcy i odbiorcy. Jeżeli umożliwimy aplikacji lub stronie zlokalizowanie nas, automatycznie otrzymamy informację o najbliższym dostępnym Paczkomacie.

W sytuacji, gdy nie chcemy udawać się do Paczkomatu lub mamy bliżej, możemy wybrać także punkt odbioru paczek. Do tej opcji musimy wcześniej przygotować własną etykietę, a następnie tak przygotowaną przesyłkę zostawiamy we wskazanym miejscu. Także i w tym przypadku możemy skorzystać z lokalizacji, co jest bardzo wygodną opcją, jeżeli nie jesteśmy pewni gdzie dokładnie znajduje się punkt.

Jakie plusy ma szybki kurier InPost?

Skorzystanie z kuriera InPost niesie ze sobą wiele plusów. Pierwszym jest możliwość szybkiego nadania za pomocą Szybkie Nadania w ramach strony internetowej lub nadania bez etykiety za pomocą aplikacji InPost Mobile. Drugim dużym plusem jest również atrakcyjna cena i możliwość dopasowania gabarytu do naszych potrzeb - dzięki temu zapłacimy mniej za drobną paczkę, a także zyskamy pewność że ta większa nie ulegnie uszkodzeniu przy wkładaniu jej do Paczkomatu.

Kolejnym istotnym aspektem jest czas. Kurier InPost to usługa bardzo sprawna, ponieważ odbiorca zwykle może cieszyć się naszą przesyłką już następnego dnia, i to nawet w sytuacji, gdy nadamy paczkę po południu. Z tego względu jest to jedna z lepszych opcji, jeżeli zależy nam na szybkim dostarczeniu nadawanej rzeczy. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.