Wiadomości z Żor

Ekologiczny długopis reklamowy – więcej niż po prostu reklama

 • Dodano: 2023-05-23 11:15

Jeśli wspieramy ideę troski o środowisko i chcemy, aby również nasza firma była z tym kojarzona, zdecydujmy się na ekologiczne gadżety biurowe. Mogą to być oryginalne długopisy firmowe z naszym logotypem, które możemy wręczyć naszym klientom lub partnerom biznesowym.

Eko długopisy reklamowe – dobry wybór dla nowoczesnych firm 

Z roku na rok konsumenci coraz bardziej zwracają uwagę na kwestię ochrony środowiska. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na działanie wielu branż, które do tej pory niezbyt przejmowały się tym tematem. Dlatego te firmy, które już podjęły pewne kroki czy rozwiązania mające na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko, są lepiej oceniane przez kontrahentów.

Nie mamy tu na myśli pustych haseł marketingowych, a realne działania – od wspierania i współfinansowania akcji proekologicznych, czy wykorzystywania surowców z legalnych, certyfikowanych upraw po działanie przedsiębiorstw, które mogą się poszczycić oznaczeniem „Cruelty-free”, co oznacza, że na żadnym etapie produkcji swoich towarów nie stosują okrucieństwa wobec zwierząt.

Jeżeli mamy podobne poglądy i propagujemy je w swojej firmie, warto zastosować je również w naszych działaniach promocyjnych. Przedsiębiorstwa zajmujące się sprzedażą gadżetów reklamowych już od dawna dysponują szerokim asortymentem eko produktów. 

Możemy wśród nich znaleźć artykuły wykonane:

 • z papieru (również tego pozyskanego z makulatury);
 • ze słomy pszenicznej;
 • z korka;
 • z drewna (lub z elementami drewna czy bambusa);
 • z naturalnych materiałów takich jak len, bawełna, juta itd.;
 • z materiałów uzyskanych z recyklingu;
 • z materiałów biodegradowalnych.

Prosty długopis wykonany z drewna (z czarnym wkładem)

Jeżeli zdecydujemy się na zakup ekologicznych długopisów reklamowych mamy do wyboru sporo modeli wykonanych z różnych materiałów, od drewna po karton. Jakie wzory są najpopularniejsze?

 • Proste długopisy, których zewnętrzna powierzchnia jest w całości wykonana z drewna;
 • długopisy wykonane ze zrolowanego papieru (łącznie z zatyczką);
 • automatyczne długopisy typu touch pen, których korpus został wykonany z bambusa lub naturalnego drewna. Zawierają końcówkę służącą do pisania oraz drugą, pozwalającą na obsługę ekranów dotykowych;
 • długopisy automatyczne, których korpus został wykonany z kartonu z recyklingu, a ich plastikowe elementy nadają się do ponownego przetworzenia.

Proekologiczne, wykonane z kartonu długopisy reklamowe oferuje Tampogadzet.pl

Długopisy reklamowe – personalizowane gadżety ekologiczne

Aby nasze materiały promocyjne (w tym wypadku długopisy) stały się wyjątkowe, powinniśmy się zdecydować na ich personalizację. Sklepy takie jak Tampogadzet są w stanie dostarczyć nam długopisy reklamowe z kolorowym nadrukiem w dowolnej formie, zgodnie z naszym pomysłem. Może to być logo firmy, nietuzinkowa grafika, a nawet wymyślone przez nasz dział marketingowy hasło reklamowe.

Chociaż eko długopisy mogą być odrobinę droższe niż te zwykłe, to warto w nie zainwestować, aby nasze działania marketingowe były zgodne z proekologicznym wizerunkiem firmy. Co więcej, taka decyzja może nam przynieść wymierne korzyści, bo zachęci do skorzystania z naszej oferty osoby o podobnych poglądach.

Touch pen bambusowy TUSO

Podsumowanie

Jeśli za hasłami o ochronie środowiska przekazywanymi w naszych akcjach marketingowych będą stały konkretne działania, klienci docenią nasze starania i chętniej sięgną po nasze usługi lub produkty. Prowadzona przez nas firma może na tym zyskać, wybijając się jednocześnie na tle konkurencji.  

Ekologiczne gadżety reklamowe to skuteczne, a jednocześnie niezbyt drogie rozwiązanie, dzięki któremu będziemy mogli przedstawić naszą filozofię klientom: zarówno tym obecnym, jak i przyszłym, którym los planety również nie jest obojętny! 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

 • Daga

  Też u siebie w firmie mam eko długopisy a zamawiam je ze spiroprint z logo firmy. Oprócz tego jeszcze papierowe torby a dla dzieciaków drewniane jo jo. Wszystkie dobrze się sprawdzaja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu Zory.com.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.